VIRAL

Απίστευτο σκηνικό στο Πόρτο – Αρούκα! – Το VAR λειτούργησε μέσω τηλεφώνου για κρίσιμο πέναλτι

Τι άλλο θα δούμε στα ποδοσφαιρικά γήπεδα με τη χρήση του VAR πια...

Ένα απίστευτο σκηνικό εξελίχτηκε στο παιχνίδι Πόρτο – Αρούκα για την Primeira Liga καθώς με το VAR να είναι εκτός λειτουργίας οι διαιτητές προχώρησαν σε πιο απλούς τρόπους επικοινωνίας.

Όλο συνέβησαν στο 90ο λεπτό της αναμέτρησης όπου με την Αρούκα να προηγείται 0-1, ο διαιτητής καταλόγισε ένα πολύ αυστηρό πέναλτι υπέρ των γηπεδούχων.

Η απόφασή του όμως αμφισβητήθηκε από το VAR και ο διαιτητής κλήθηκε να ξαναδεί τη φάση στο μόνιτορ του γηπέδου για να κρίνει καλύτερα. Εκεί όμως ξεκίνησαν τα παρατράγουδα…

Με το μόνιτορ να μη δουλεύει οι υπεύθυνοι του VAR έδωσαν ένα κινητό τηλέφωνο στον διαιτητή της αναμέτρησης ο οποίος έκρινε εκ νέου την απόφασή του μέσω τηλεφωνικής κλήσης με το control room του VAR!

Μετά από μία χρονοβόρα διαδικασία και πολύ κουβέντα, ο διαιτητής τελικά πείστηκε από το VAR και ανακάλεσε την απόφασή του παίρνοντας πίσω το πέναλτι και φέρνοντας τον εκνευρισμό των γηπεδούχων καθώς ακολουθήθηκε μια παράδοξη μέθοδος για μία κρίσιμη απόφαση.

Για την ιστορία τελικά η Πόρτο βρήκε το γκολ της ισοφάρισης στο 109ο λεπτό της αναμέτρησης…

Δείτε το απίστευτο στιγμιότυπο που έγινε Viral:

Viral: Ο Μιτρίτσα εκτελεί φάουλ και η μπάλα φεύγει εκτός γηπέδου! – Απίστευτο fail video

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Απίστευτο σκηνικό στο Πόρτο – Αρούκα! – Το VAR λειτούργησε μέσω τηλεφώνου για κρίσιμο πέναλτι», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.