VIRAL

Ντόρτμουντ – Επική γκάφα: Το πούλμαν ξέχασε τον Χούμελς!

Η Ντόρμουντ αναχώρησε από την Κολωνία αλλά φαίνεται πως άφησε πίσω της τον πολύπειρο αμυντικός της, τον Ματς Χούμελς.

Η Ντόρτμουντ αναχώρησε από την Κολωνία αλλά φαίνεται πως άφησε πίσω της τον πολύπειρο αμυντικός της, τον Ματς Χούμελς.

Η Ντόρτμουντ φαίνεται πως υπέπεσε επική γκάφα… ξεχνώντας τον Ματς Χούμελς πίσω στην Κολωνία! Σίγουρα, το περιστατικό δε θυμίζει επίπεδο Bundesliga.

Ειδικότερα, τη σχετική αποκάλυψη που προκάλεσε ερωτηματικά έκανε η γερμανική εφημερίδα «bild». Όπως αναφέρει, το περιστατικό σημειώθηκε στις 20 Μαρτίου, στο ισόπαλο με 2-2 ματς με την Κολωνία.

Αποχωρώντας το πούλμαν και οι άνθρωποι της ομάδας φαίνεται πως ξέχασαν τον πολύπειρο αμυντικό. Το συμβάν γέμισε μεγάλα ερωτήματα, καθώς δεν αντιλήφθηκε κανείς την απουσία του!

Όπως σημειώνει το σχετικό δημοσίευμα ο παίκτης αναγκάστηκε να βρει άλλο μεταφορικό μέσο για α επιστρέψει. Δε διευκρινίζεται πως επέστρεψε, για να καλύψει την απόσταση των περίπου 100 χλμ. από την Κολωνία.

Συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες…

Champions League: O επόπτης ζήτησε αυτόγραφο από τον Χάαλαντ (vid)

Ένα σπάνιο περιστατικό συνέβη στο παιχνίδι του Champions League με τον βοηθό διαιτητή να ζητά αυτόγραφο από τον Χάαλαντ.

H Μάντσεστερ Σίτι δυσκολεύτηκε αλλά κέρδισε την Ντόρτμουντ με 2-1, στον προημιτελικό του Champions League.

Η Μάντσεστερ Σίτι… αγχώθηκε κόντρα στη Ντόρτμουντ και εκεί που το ματς έπαιρνε το δρόμο της… ισοπαλίας, ο Φόντεν ως από μηχανής Θεός έκανε το 2-1 στο τελευταίο λεπτό και έδωσε τη νίκη και μικρό προβάδισμα στην ομάδα του για πρόκριση στα ημιτελικά του θεσμού.

Οι γηπεδούχοι είχαν από την αρχή την πρωτοβουλία των κινήσεων στον αγωνιστικό χώρο, καταφέρνοντας να μπουν μπροστά στο σκορ στο 19ο λεπτό. Όλα ξεκίνησαν από μία εκπληκτική κούρσα του Ντε Μπρόινε, με τους παίκτες των γηπεδούχων να αλλάζουν εκπληκτικά τη μπάλα στη συνέχεια και τον Βέλγο να είναι ο τελικός αποδέκτης κάνοντας το 1-0.

Οι Άγγλοι συνέχισαν να είναι κυρίαρχοι και στη συνέχεια, μέχρι και το 84ο λεπτό. Κάπου εκεί, η Ντόρτμουντ απέδειξε πως είναι «πολύ σκληρή για να πεθάνει», φέρνοντας το ματς στα ίσια. Ο Χάαλαντ έδωσε μαγική ασίστ στον Ρόις που έκανε το 1-1 βάζοντας «φωτιά» στο ματς. Πριν έρθει η… λύτρωση για τους πολίτες.

Ένα περιστατικό όμως τράβηξε το ενδιαφέρον. Ο βοηθός του διαιτητή της αναμέτρησης Χάτεγκαν, σταμάτησε τον Χάαλαντ στη φυσούνα του Ετιχαντ αμέσως μετά το τέλος του ματς και ζήτησε να του υπογράψει αυτόγραφο, με τον Νορβηγό σταρ να μην αρνείται.