ΞΑΝΘΗ

Ξάνθη: Οι αριθμοί στις φανέλες των παικτών

Οι Ακρίτες αποκάλυψαν τα νούμερα των ποδοσφαιριστών τους

Τα νούμερα στις φανέλες των ποδοσφαιριστών της για τη νέα σεζόν ανακοίνωσε η ΠΑΕ Ξάνθη, αποκαλύπτοντας τις επιλογές των νέων μεταγραφικών αποκτημάτων της.

Η ακριτική ομάδα συνεχίζει την προετοιμασία της και σιγά σιγά μπαίνει σε ρυθμούς επίσημων υποχρεώσεων αφού μοιράστηκε με τον κόσμο της τους αριθμούς στις φανέλες των ποδοσφαιριστών για την αγωνιστική περίοδο 2019-2020.

Ξάνθη: Νίκη στο Πράβετς

Η Ξάνθη επικράτησε 3-1 της Ε.Ν. Παραλιμνίου σε φιλικό ματς που έγινε στο Πράβετς το Σάββατο (27/7).

Ο Κίκο Ραμίρεθ χρησιμοποίησε όλους τους παίκτες που είχε στη διάθεσή του.

Οι μοναδικοί που αγωνίστηκαν για πάνω από ένα ημίχρονο ήταν οι Χρήστος Λισγάρας (61 λεπτά) και Αριστοτέλης Καρασαλίδης (70 λεπτά).

Παρά το γεγονός ότι το πρωί έγινε προπόνηση, η Ξάνθη παρατάχθηκε αρκετά ορεξάτη και έφτασε σε μία εύκολη νίκη.

Πρωταγωνιστής ο Λισγάρας που σημείωσε δύο γκολ.

Ο Φάμπιο Στάρτζεον άνοιξε το σκορ με πλασέ στο 7ο λεπτό και ο Δημήτρης Μουλαζίμης ισοφάρισε προσωρινά στο 21’.

Τελικά, η ακριτική ομάδα έφτασε στη νίκη με σέντρα σουτ και κεφαλιά του Λισγάρα στο 44’ και το 51’ αντίστοιχα.

ΞΑΝΘΗ: Άμπαντ (46′ Σάο Μπέντο), Μπαξεβανίδης (46′ Ντίρεσταμ), Λισγάρας (61′ Μαλεζάς), Καρασαλίδης (70′ Τενεκές), Σόσα (46′ Λεωντσάκος), Κοβάσεβιτς (46′ Ντε Λούκας), Καμαρά (46′ Θυμιάνης), Πολέττο (46′ Ντε Αμορίμ), Τζουρίτσκοβιτς (46′ Μπαριέντος), Στάρτζεον (46′ Φασίδης), Γκαργκαλατζίδης (46′ Φάκκης).

Κάντε Follow το Sportime στο Instagram και Like στη σελίδα του Sportime στο Facebook.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ξάνθη: Οι αριθμοί στις φανέλες των παικτών», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.