Ήφαιστος-Πανιώνιος 86-64: Πρώτη και ιστορική νίκη για τη Λήμνο!

Την πρώτη του νίκη στην ιστορία του σημείωσε ο Ήφαιστος καθώς επικράτησε με 86-64 του Πανιωνίου στο κλειστό «Ν. Σαμαράς» της Λήμνου, για τη δεύτερη αγωνιστική της Betshop Basket League. Οι γηπεδούχοι σε ένα κατάμεστο κλειστό -ανακοινώθηκε sold out- που… έκανε ντεμπούτο στο επαγγελματικό μπάσκετ, πάτησαν γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο (45-26 επιμέρους σκορ) και έφτασαν...

Την πρώτη του νίκη στην ιστορία του σημείωσε ο Ήφαιστος καθώς επικράτησε με 86-64 του Πανιωνίου στο κλειστό «Ν. Σαμαράς» της Λήμνου, για τη δεύτερη αγωνιστική της Betshop Basket League.

Οι γηπεδούχοι σε ένα κατάμεστο κλειστό -ανακοινώθηκε sold out- που… έκανε ντεμπούτο στο επαγγελματικό μπάσκετ, πάτησαν γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο (45-26 επιμέρους σκορ) και έφτασαν στο ροζ φύλλο αγώνα.

Η ομάδα του Σωτήρη Μανωλόπουλου τελείωσε με 13/31 τρίποντα ενώ με εξαίρεση τον Γόντικα σκόραραν και οι υπόλοιποι δέκα παίκτες που χρησιμοποιήθηκαν. Από την πλευρά του ο Πανιώνιος δεν κατάφερε να ακολουθήσει το ρυθμό του αντιπάλου του από τα μέσα της τρίτης περιόδου και μετά μένοντας έτσι στο 0-2.

Τα δεκάλεπτα: 24-23, 41-38, 65-48, 86-64

ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΛΗΜΝΟΥ (Μανωλόπουλος): Μανωλόπουλος 7, Γκότσερ 9 (3), Έβανς 8, Γουίγκινς 6, Μπράζελτον 14 (3), Μούρτος, Σταματής 3, Διαμαντάκος, Χαριτόπουλος 4, Γόντικας, Σμιθ16 (4), Φριμάνις 19 (3).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Χουγκάζ): Δίπλαρος 9 (2), Μπέρι 14 (2), Τέιλορ 12, Χάρις (2), Σίνγκλερ 14 (2), Καμαριανός, Καμπερίδης, Δημητρακόπουλος, Μπράουν 13 (3), Ρουμελιώτης, Χουγκάζ 6, Τζόουνς.

Χολαργός – Κολοσσός 74-60: Καταιγιστικός στο 4ο δεκάλεπτο!

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ήφαιστος-Πανιώνιος 86-64: Πρώτη και ιστορική νίκη για τη Λήμνο!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.