ΑΕΚ

Αντβέρπ – ΑΕΚ 0-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

Το τρίτο της φιλικό στο πλαίσιο της καλοκαιρινής προετοιμασίας δίνει σήμερα η ΑΕΚ - Διαβάστε την ζωντανή εξέλιξη του φιλικού αγώνα

Το τρίτο της φιλικό στο πλαίσιο της καλοκαιρινής προετοιμασίας δίνει σήμερα η ΑΕΚ.

Αντβέρπ-ΑΕΚ σήμερα στις 18:00 σε ένα δυνατό ματς για τους «κιτρινόμαυρους» μετά την ήττα με 3-1 από την Φέγενορντ.

Η ΑΕΚ του Βλάνταν Μιλόγεβιτς θα έχει σήμερα για πρώτη φορά διαθέσιμο τον Γιώργο Τζαβέλλα, ο οποίος μάλιστα ξεκινά και βασικός στο φιλικό, στο κέντρο της άμυνας της Ενωσης.

Ο Σέρβος κόουτς ξεκινά στην 11άδα με τους: Τσιντώτα κάτω από τα δοκάρια, Μπακάκη δεξί μπακ, Λόπες αριστερό μπακ, Τζαβέλλα-Νεντελτσεάρου στο κέντρο της άμυνας, Σάκχοφ-Σιμάνσκι στον άξονα, δεξιά στην επίθεση τον Γκαρσία, αριστερά τον Αλμπάνης, τον Μάνταλο σε ελεύθερο ρόλο και τον Ανσαριφάρντ σέντερ φορ στο 4-2-3-1.

Η Αντβέρπ θα αγωνιστεί στο φιλικό με τους εξής 11: Ντε Βολφ, Κουίρινεν, Ντε Λαέτ, Σεκ, Μπούτα, Μ.Βερστραέτε, Λ.Βερστραέτε, Απρόμα, Γκέρκενς, Ντε Πάου, Φρέι

Διαβάστε LIVE την εξέλιξη του αγώνα:

25′ Σέντρα του Μάνταλου, παραλίγο αυτογκόλ από τον Σεκ

34′ Στο έδαφος ο Λόπες, δεν έχει κάτι σοβαρό

37′ Αρκετά λάθη από τους παίκτες της ΑΕΚ

41′ Σουτ του Ντε Πάου, λίγο άουτ η μπάλα

45′ Γύρισμα του Γκαρσία στον Σιμάνσκι, εκείνος σουτάρει, ο Ανσαριφάρντ σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα, αλλά υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ

Τέλος α’ ημιχρόνου

Έναρξη β’ ημιχρόνου

Aρκετές αλλαγές η Αντβέρπ, καμία η ΑΕΚ

48′ Τετ α τετ ο Αλμπάνης, τον σταματά ο γκολκίπερ της Αντβέρπ. Μεγάλη ευκαιρία αυτή.

52′ ΓΚΟΛ! Αντβέρπ – ΑΕΚ 0-1: Ωραία συνεργασία με Γκαρσία, Αλμπάνη, Μάνταλο, ο οποίος επιχειρεί σουτ, η μπάλα καταλήγει στον Νεντελτσεάρου που με κοντινό πλασέ ανοίγει το σκορ

53′ Γύρισμα του Αλμπάνη από αριστερά, πλασέ του Μάνταλου από πολύ κοντά, ο Μπαϊρανβάντ αποκρούει με το πρόσωπο! Μεγάλη στιγμή για το 2-0

59′ Αλλαγή για την ΑΕΚ: Μέσα ο Τάνκοβιτς, έξω ο Γκαρσία

65′ Συρτό σουτ του Μπενζά, λίγο άουτ

Πιέζουν οι Βέλγοι στα τελευταία λεπτά

66′ ΓΚΟΛ! Αντβέρπ – ΑΕΚ 0-2: Ο Ανσαριφάρντ βρίσκει τον Αλμπάνη, εκείνος προλαβαίνει τον Μπαϊρανβάντ με τσίμπημα της μπάλας και διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του

70′ Αλλαγή για την ΑΕΚ: Μέσα ο Ραντόνια, έξω ο Νεντελτσεάρου

75’ Αλλαγές για την ΑΕΚ: Μπακάκης, Τζαβέλλας, Μάνταλος, Σιμάνσκι και Τσιντώτας δίνουν τις θέσεις τους σε Μιτάι, Νταντσένκο, Σαμπανάτζοβιτς, Ρουκουνάκη και Γκίνη.

80’ Αλλαγές για την ΑΕΚ: Μαχαίρας και Χριστόπουλος περνούν στο παιχνίδι στις θέσεις των Αλμπάνη και Ανσαριφάρντ

85’ Ο Μαχαίρας μπαίνει μέσα στην περιοχή, κάνει τις ντρίμπλες, σουτάρει, αλλά η μπάλα περνάει άουτ

Τέλος αγώνα

ΑΕΚ – Original 21: «Δεν αγοράζουμε και δεν πουλάμε φέτος διαρκείας λόγω της απόφασης για τους εμβολιασμένους!»

Η Ραφαέλα Καρά ήταν η Μεγάλη Κυρία στα παιδικά μας πάρτι (Vid)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Αντβέρπ – ΑΕΚ 0-2 (ΤΕΛΙΚΟ)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.