ΑΕΚ

Χιμένεθ: «Αυτοκτονήσαμε»!

Ο Μανόλο Χιμένεθ είδε την ΑΕΚ να δέχεται τρία γκολ από τον ΠΑΟΚ και να χάνει στην πρεμιέρα της στα πλέι οφ. Ο Χιμένεθ τόνισε πως η ΑΕΚ δέχεται συνεχώς γκολ και κυνηγάει τις περισσότερες φορές το αποτέλεσμα. Οντως πρόκειται για μία σωστή παρατήρηση, η οποία πάντως δεν μπορεί να διορθωθεί… Μιλώντας στη ΝΟVA μετά...

Ο Μανόλο Χιμένεθ είδε την ΑΕΚ να δέχεται τρία γκολ από τον ΠΑΟΚ και να χάνει στην πρεμιέρα της στα πλέι οφ.

Ο Χιμένεθ τόνισε πως η ΑΕΚ δέχεται συνεχώς γκολ και κυνηγάει τις περισσότερες φορές το αποτέλεσμα. Οντως πρόκειται για μία σωστή παρατήρηση, η οποία πάντως δεν μπορεί να διορθωθεί… Μιλώντας στη ΝΟVA μετά τον αγώνα της Τούμπας, αρχικά ο Χιμένεθ είπε: «Είναι αυτό που μένει και αυτό που μετράει. Το 3-1 το τελικό σκορ. Στο πρώτο λεπτό γίνεται ένα κόρνερ, στο δεύτερο ένα φάουλ και ένα γκολ. Πάντα είμαστε από πίσω να κυνηγάμε το σκορ. Η ομάδα από το κέντρο και μπροστά δεν μπορεί να κάνει παραπάνω. Μόνοι μας αυτοκτονήσαμε. Όταν ήταν το σκορ 2-1 προσπαθούσαμε να ισοφαρίσουμε. Κάθε φάση είναι και γκολ». Οσο αφορά τα δυο γρήγορα γκολ που δέχθηκε η ΑΕΚ σε κάθε ημίχρονο και ειδικά αυτό της επανάληψης, ο Χιμένεθ αστειεύτηκε λέγοντας: «Είναι… τακτική αυτό!» (γέλια). Κλείνοντας, ρωτήθηκε για τη χρησιμοποίηση του Ολιβέιρα ως αριστερό εξτρέμ στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και τη συνεργασία του με τον Μάνταλο στο γκολ, η απάντησή του όμως αυτή: «Αυτό που ήθελα ήταν να κερδίσουμε το παιχνίδι»

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Χιμένεθ: «Αυτοκτονήσαμε»!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.