ΑΕΚ

Τρελός: Ο Ολιβέιρα κάνει μπάνιο στην πισίνα μέσα στον χιονιά! (vid)

Ο Νέλσον Ολιβέιρα διανύει καλή περίοδο σκοράροντας περισσότερο και βοηθώντας και την ΑΕΚ να παίρνει τα αποτελέσματα που θέλει. Οπως έκανε και με Βόλο και με Λάρισα.

Ο Νέλσον Ολιβέιρα, λοιπόν, πέρα από τα δύο γκολ, έκανε τη διαφορά με τον τρόπο παιχνιδιού του. Ήταν δραστήριος από τα πρώτα λεπτά, πίεσε ψηλά, δημιούργησε προβλήματα στην ανάπτυξη της ΑΕΛ, ενώ διάβασε σωστά τις φάσεις, όπως το λάθος γύρισμα του Μαξιμένκο στον Μπάγιτς, απ’ το οποίο προήλθε το κερδισμένο πέναλτι και κατ’ επέκταση το γκολ για το 0-1 της ΑΕΚ. Ενώ στο δεύτερο γκολ βρέθηκε στην σωστή θέση και σκόραρε με κεφαλιά…

Ο Νέλσον Ολιβέιρα πάντως σήμερα μέσα στον χιονιά πήρε το θάρρος και έκανε μπάνιο στην πισίνα.