ΑΕΛ – ΑΕΚ: Τα γκολ και το… επικό φινάλε (vid)

Η ΑΕΚ έφυγε με το διπλό από την έδρα της ΑΕΛ με 2-4, σε ένα ματς πάντως το οποίο είχε... επικό φινάλε.

Η ΑΕΚ έφυγε με το διπλό από την έδρα της ΑΕΛ με 2-4, σε ένα ματς πάντως το οποίο είχε… επικό φινάλε.

Η ΑΕΚ νίκησε με 2-4 την ΑΕΛ σε ένα παιχνίδι στο οποίο «έσπασαν καρδιές» στο φινάλε.

Ο Νέλσον Ολιβέιρα ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής του πρώτου ημιχρόνου σκοράροντας με πέναλτι στο 14’ και με κεφαλιά στο 43’. Η ΑΕΛ ωστόσο ήταν πολύ… «σκληρή για να πεθάνει», καθώς μείωσε με τον Νικολιά στο 71′, με τον Ακούνια να φέρνει το ματς στα ίσια με «κεραυνό» στο 80′.

Η ΑΕΚ βρήκε και πάλι την απάντηση στο 90′ με γκολ του Αλμπάνη, ωστόσο το ματς μετατράπηκε σε θρίλερ στο 90+6′, όταν ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα για χέρι του Γκαρσία, με τον Αθανασιάδης να κάνει τεράστια απόκρουση και τον Σιμάνσκι στην αντεπίθεση να γράφει το τελικό 2-4.

Ο Μανόλο Χιμένεθ δήλωσε μετά το ματς μεταξύ άλλων πως: «Είναι το καλύτερο πρώτο ημίχρονο που κάναμε, αλλά συνεχίζουμε να χάνουμε ποδοσφαιριστές. Είμαστε στο 0-2 με ξεκάθαρες φάσεις να σκοράρουμε, τραυματίζεται ο Μπακάκης και άλλος ένας και έρχεται μετά η έλλειψη συνεννόησης στην άμυνα. Πρέπει να επανέλθουν κάποιοι αμυντικοί και στον άξονα».

Οσο πάει, όπως πάει, θα είναι… κάπως έτσι

Αθανασιάδης: «Ετσι έπιασα το πέναλτι…» -Η πρόβλεψη Δημητριάδη

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΑΕΛ – ΑΕΚ: Τα γκολ και το… επικό φινάλε (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.