EUROLEAGUE

EuroLeague: «Λανθασμένα δεν σφυρίχτηκε φάουλ του Ράις πάνω στον Ντε Κολό» (pic)

Η Φενέρμπαχτσε διαμαρτύρεται για φάουλ του Ράις στον Ντε Κολό ενώ επιχειρούσε τρίποντο στην εκπνοή στην ήττα από τον Παναθηναϊκό.

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε, έστω και με ζόρια στο τελευταίο δεκάλεπτο, της Φενέρ με 81-78.

Ωστόσο, τα πράγματα θα μπορούσαν να είναι διαφορετικά αν οι διαιτητές σφύριζαν φάουλ στην προσπάθεια του Ράις να αμυνθεί πάνω στον Ντε Κολό στο τρίποντο που επιχείρησε για την ισοφάριση στην εκπνοή.

Η EuroLeague με χαρακτηριστική ανακοίνωση εξήγησε ότι κακώς δεν σφυρίχτηκε το συγκεκριμένο φάουλ στην τελευταία φάση του αγώνα.

«Σε συνέχεια της φημολογίας για το no call φάουλ στην τελευταία περίοδο του αγώνα Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ-Φενέρμπαχτσε στις 17 Δεκεμβρίου 2019, η έρευνα της EuroLeague αναφέρει:

Στο τέταρτο δεκάλεπτο και με 3.3 δευτερόλεπτα για το τέλος, ο Νάντο Ντε Κολό είχε την μπάλα, ντρίπλαρε προς το τρίποντο και με 0.4 για το τέλος επιχείρησε τρίποντο. Την ώρα που σούταρε ο Ταϊρίς Ράις έκανε αντικανονική επαφή με το δεξί του χέρι στον δεξιό καρπό του Ντε Κολό. Λανθασμένα δεν σφυρίχτηκε φάουλ που θα είχε ως αποτέλεσμα τρεις βολές του Νάντο Ντε Κολό».

Κάντε like στην σελίδα του Sportime στο Facebook

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «EuroLeague: «Λανθασμένα δεν σφυρίχτηκε φάουλ του Ράις πάνω στον Ντε Κολό» (pic)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.