ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ BC

Ολυμπιακός: Η τρελή 4η περίοδος και το 28-10 κόντρα στην Παρτιζάν (vid)

Ο Ολυμπιακός πραγματοποίησε ένα εκπληκτικό 4ο δεκάλεπτο στο Βελιγράδι, φέρνοντας τούμπα την αναμέτρηση κόντρα στην Παρτιζάν

Ο Ολυμπιακός έκανε την ανατροπή της χρονιάς και από το -13, νίκησε 69-74 την Παρτιζάν στο Βελιγράδι, μένοντας ζωντανός στο κυνήγι της τετράδας στη Euroleague.

Το σημείο-κλειδί της μεγάλης νίκης στην κατάμεστη «Stark Arena» ήταν το ονειρικό τέταρτο δεκάλεπτο, στο οποίο οι «ερυθρόλευκοι» γύρισαν από την… κόλαση του -14.

Η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα έτρεξε ένα τρομερό επιμέρους σκορ 28-10, έχοντας ως μεγάλο πρωταγωνιστή και στις δύο πλευρές του παρκέ τον Γουίλιαμς-Γκος.

Να σημειωθεί πως αν συνυπολογίσουμε και τα τέλη της τρίτης περιόδου, τότε το σκορ στα τελευταία 13,5 λεπτά αγώνα ήταν 36-17 υπέρ του Ολυμπιακού!

Δείτε τα highlights της τρομερής 4ης περιόδου:

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ολυμπιακός: Η τρελή 4η περίοδος και το 28-10 κόντρα στην Παρτιζάν (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.