LIVEGAMES

ΑΕΚ – Ιωνικός 3-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΑΕΚ - Ιωνικός LIVE: Πρεμιέρα για τις δύο ομάδες στη φετινή Super League 1. Το πρώτο τους ματς της νέας σεζόν γίνεται στο ΟΑΚΑ.
ΑΕΚ - Ιωνικός LIVE

ΑΕΚ – Ιωνικός LIVE: Πρεμιέρα για τις δύο ομάδες στη φετινή Super League 1. Το πρώτο τους ματς της νέας σεζόν γίνεται στο ΟΑΚΑ.

ΑΕΚ – Ιωνικός LIVE:  Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης της Super League 1 από τα online στατιστικά του Sportime.

Οι ενδεκάδες:

ΑΕΚ (Βλάνταν Μιλόγεβιτς): Στάνκοβιτς, Μισελέν, Χατζισαφί, Βράνιες, Τζαβέλλας, Λε Ταλέκ, Γαλανόπουλος, Άμραμπατ, Μάνταλος, Τάνκοβιτς, Αραούχο.

Ιωνικός (Δημήτρης Σπανός): Χουτεσιώτης, Μυγάς, Σάντσες, Τσιγκρίνσκι, Βαλεριάνος, Γκουτσούλιας, Ρομάο, Άοσμαν, Καμπράλ, Τουράμ, Λενίς.

Πάγκος:

ΑΕΚ: Τσιντώτας, Μπακάκης, Σβάρνας, Σιμάνσκι, Σάκχοφ, Γέβτιτς, Γκαρσία, Τσούμπερ και Ανσαριφάρντ.

Ιωνικός: Αναγνωστόπουλος, Τσιριγώτης, Βαφέας, Μάναλης, Γκόμες, Μπούενο Κάλβο, Ματσούκας, Κιάκος, Κωνσταντινίδης.

Το LIVE του αγώνα

1′ Σέντρα στο ματς

1′ Μεγάλη ευκαιρία με το καλημέρα για τον Ιωνικό. Ο Άοσμας βρίσκει τον Τουράμ, εκείνος εκτελεί με το εξωτερικό και για λίγο δεν βρίσκει εστία.

7′ ΓΚΟΛ: Ο Μάνταλος εκτελεί φάουλ στο δεύτερο δοκάρι, ο Λε Ταλέκ παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

9′ Απειλεί ξανά ο Ιωνικός με τον Λένις να κάνει το σουτ από μέσα δεξιά και να αστοχεί.

17′ Νέα ευκαιρία ο Ιωνικός με τον Τουράμ να αστοχεί με κεφαλιά μετά από σέντρα του Βαλεριάνου.

29′ Χάνει την μπάλα ο Αραούχο από τον Ρομαό, εκείνος βρίσκει τον Λένις, ο τελευταίος φεύγει στην πλάτη της άμυνας της ΑΕΚ και εκείνο που σώζει την Ένωση είναι πως βγήκε γρήγορα ο Στάνκοβιτς.

33′ Με δέκα μένει ο Ιωνικός, καθώς ο Ρομαό παίρνει γρήγορα δεύτερη κίτρινη. Σωστή είναι, αφού εσκεμμένα έκανε φάουλ στον Άμραμπατ στην αντεπίθεση.

41′ Σουτάρει ο Τάνκοβιτς από πολύ μακριά και μπλοκάρει με άνεση ο Χουτεσιώτης.

42′ Καλό διαγώνιο σουτ ο Άμραμπατ, αποκρούει ο Χουτεσιώτης.

Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

46′ Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

58′ Σουτάρει ο Τσούμπερ και μπλοκάρει ο Χουτεσιώτης.

61′ Πέναλτι κερδίζει ο Αραούχο από το μαρκάρισμα του Μύγα.

62′ ΓΚΟΛ: Ο Άμραμπατ αναλαμβάνει την εκτέλεση και νικάει τον Χουτεσιώτη για το 2-0.

64′ Σέντρα από τον Αραούχο, ο Μισελέν κάνει γύρισμα στην κίνηση και ο Τσούμπερ για λίγο δεν βρίσκει την μπάλα ώστε να τη στείλει στα δίχτυα.

66′ Ο Τσούμπερ δίνει στον Αραούχο, εκείνος εκτελεί και ο Χουτεσιώτης αποκρούει με τα πόδια.

66′ ΓΚΟΛ: Με δυνατό σουτ από μέσα αριστερά ο Τσούμπερ σκοράρει και κάνει το 3-0.

72′ Χάνει το κοντρόλ ο Αραούχο και ενώ ήταν σε θέση για να εκτελέσει.

85′ Σουτάρει ο Τσούμπερ εκτός περιοχής και αποκρούει ο Χουτεσιώτης.

89′ Δοκιμάζει το πόδι του ο Ανσαριφάρντ και η μπάλα φεύγει άουτ.

90′ Λήξη αναμέτρησης, νίκη για την ΑΕΚ με 3-0.