LIVEGAMES

ΑΕΚ – Βελέζ LIVE 1-0 (Πέναλτι)

ΑΕΚ-Βελέζ στις 21:00 για την ρεβάνς του 2-1 της Βοσνίας, για τον β' προκριματικό γύρο του Conference League.
ΑΕΚ-Βελέζ Live 0-0 (1ο ημιχ.)

ΑΕΚ-Βελέζ στις 21:00 για την ρεβάνς του 2-1 της Βοσνίας, για τον β’ προκριματικό γύρο του Conference League.

Για τη ρεβάνς ο Βλάνταν Μιλόγεβιτς επιλέγει σύστημα 4-1-4-1 και τον Στάνκοβιτς στο τέρμα που θα κάνει το επίσημο ντεμπούτο του με την ΑΕΚ. Πλάγια μπακ θα είναι οι Μπακάκης-Μιτάι και δίδυμο στα στόπερ οι Βράνιες-Τζαβέλλας. Στα χαφ θα είναι ο Λε Ταλέκ κόφτης και ο Σιμάνσκι δίπλα στον Μάνταλο στα χαφ. Στα άκρα της επίθεσης θα παίξουν οι Γκαρσία (δεξιά), Τάνκοβιτς (αριστερά) και φορ ο Αραούχο.

Στον πάγκο της Ενωσης οι: Τσιντώτας, Γκίνης, Λόπες, Μήτογλου, Σβάρνας, Ραντόνια, Σάκχοφ, Σαμπανάτζοβιτς, Ρουκουνάκης, Ανσαριφάρντ, Αλμπάνης και Κοσίδης.

Ο προπονητής της Βελέζ, Φέντζα Ντούντιτς επιλέγει σύστημα 4-2-3-1 και στην αρχική ενδεκάδα τους: Μπογκντάνοβιτς, Οβτσινα, Ισιτς, Ζελίκοβιτς, Φερέιρα, Χασάνοβιτς, Ράντοβατς, Τσόσιτς, Αντζουσιτς, Πρσες και Ζαΐμοβιτς.

Στον πάγκο βρίσκονται οι: Κατσαβέντα, Ζουμπάνοβιτς, Ράντοβιτς, Ζβόνιτς, Τσβιγιάνοβιτς, Γκεοργκίγιεβιτς, Μπραντάο, Οσμιτς, Αλαγκιτς, Βεχάμποβιτς και Ντεγιάνοβιτς.

Ξεκίνησε η αναμέτρηση στο ΟΑΚΑ!

34΄ Τεράστια ευκαιρία της ΑΕΚ να ανοίξει το σκορ! Ο Αραούχο έγινε αποδέκτης της μπάλας από τον Σιμάνσκι, ο οποίος μπήκε στην περιοχή και έσπασε στον Τσίνο. Εκείνος όμως δεν έκανε καλό τελείωμα, το οποίο πέρασε άουτ!

Γενικώς, ο Αραούχο είναι ο παίκτης από τον οποίο προέρχονται όλες οι καλές στιγμές της Ένωσης (σουτ στο 10′, κεφαλιά στο 24΄). Οι Βόσνιοι μέχρι στιγμής δεν έχουν απειλήσει, με εξαίρεση μια εκτέλεση φάουλ του Πρσες που πέρασε άουτ.

36΄ Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τη Βελέζ! Ο Στάνκοβιτς απέκρουσε το πλασέ του Ράντοβατς και εν συνεχεία ο Μιτάι πρόλαβε τον Ζαΐμοβιτς, πριν εκείνος σκοράρει!

37΄ Νέα διπλή ευκαιρία για την ΑΕΚ με Αραούχο – Μάνταλο. Δεν τον θέλει σήμερα η μπάλα τον Αργεντινό.

70΄ Αγγίζει το 0-1 η Βελέζ! Ο Άντζουσιτς έκανε ό,τι ήθελε την άμυνα της ΑΕΚ, έστρωσε στον Τσόσιτς, αλλά ο Βόσνιος μετά και από την πίεση του Τζαβέλλα δεν βρήκε δίχτυα.

88’ Ο Αλμπάνης μπαίνει στην περιοχή κάνει το σουτ, αλλά η μπάλα περνάει άουτ!

90+8′ ΓΚΟΛ! ΑΕΚ – Βελέζ 1-0 Ο Πέτρος Μάνταλος με σουτ μέσα από την περιοχή στέλνει το ματς στην παράταση.

Tέλος κανονικής διάρκειας

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο της Παράτασης. Η ΑΕΚ δεν σκόραρε με τον Αραούχο και το 1-0 παραμένει ενόψει δευτέρου ημιχρόνου.

Τέλος και το δεύτερο ημίχρονο της Παράτασης και πάμε στα πέναλτι! Για πρώτη φορά μετά το 1977 για την ΑΕΚ!

ΑΠΟΚΡΟΥΕΙ Ο ΣΤΑΝΚΟΒΙΤΣ! Φοβερή η απόκρουση στο πέναλτι του Γκεοργκίεβιτς με τα πόδια!

ΔΟΚΑΡΙ Ο ΑΝΣΑΡΙΦΑΡΝΤ! Δεν καταφέρνει ο Ιρανός να σκοράρει. 0-0.

1-0 η Βελέζ με τον Μπραντάο!

1-1 ο Τζαβέλλας!

ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΠΟΚΡΟΥΣΗ ΣΤΑΝΚΟΒΙΤΣ στον Βεχάμποβιτς!

2-1 η ΑΕΚ με τον Σάκχοφ!

2-2 η Βελέζ με τον Τσβιγιάνοβιτς

ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΠΟΓΚΝΤΑΝΟΒΙΤΣ σε χτύπημα του Λόπες!

3-2 οι Βόσνιοι με τον Σβόνιτς!

Αποκρούει ξανά ο Μπογκντάνοβιτς και η πρόκριση πάει στη ΒΕΛΕΖ! Μοιραίος ο Αραούχο που δεν μπόρεσε να σκοράρει σε πολλές ευκαιρίες στην κανονική διάρκεια και τελικά χάνει και το κρίσιμο πέναλτι!

ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ- ΣΟΚ για την ΑΕΚ, η οποία αποχαιρετά τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις!

Αθλητικές μεταδόσεις για την Πέμπτη 29 Ιουλίου!