LIVEGAMES

Ελλάδα – Κόσοβο 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Το LIVE της αναμέτρησης Ελλάδα - Κόσοβο για την προκριματική φάση του Mundial 2022.

Παρακολουθήστε LIVE από το Sportime την κυριακάτικη αναμέτρηση Ελλάδα – Κόσοβο για την προκριματική φάση του Mundial 2022.

Η Εθνική Ελλάδας θέλει να κλείσει την παρουσία της στα προκριματικά του Μουντιάλ με νίκη κόντρα στο Κόσοβο. Το όνειρο για πρόκριση στη τελική φάση «έσβησε» οριστικά με την ήττα κόντρα στην Ισπανία με 0-1.

Ο Τζον Φαν’τ Σχιπ διαφοροποίησε το βασικό σχήμα, με νέα πρόσωπα, σε σχέση με το τελευταίο παιχνίδι. Οι ενδεκάδες της αναμέτρησης Ελλάδα – Κόσοβο.

Θυμίζουμε πως κάθε νίκη σε επίπεδο Εθνικών ομάδων μετράει. Καθώς, κάθε θετικό αποτέλεσμα βελτιώνει το ranking της UEFA και της FIFA

Ελλάδα – Κόσοβο: Το κανάλι του αγώνα – Ποιος περιγράφει

Ελλάδα – Κόσοβο LIVE:

1′: Το παιχνίδι ξεκίνησε.

10′: Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την Ελλάδα να πάρει το προβάδισμα. Το σουτ του Μπουχαλάκη κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι.

30′: Ο Τσιμίκας εκτέλεσε το φάουλ σε καλό σημείο για την Ελλάδα. Ο Μούριτς έδιωξε την μπάλα σε κόρνερ.

33′ Νέα καλή χαμένη ευκαιρία για την Ελλάδα! Ο Τσιμόκας έβγαλε τη σέντρα ακριβείας, όμως ο Δουβίκας με κοντινή κεφαλιά έστειλε την μπάλα άουτ.

34′ Ο Ρασίτσα πήρε την προσωπική ενέργεια και απείλησε για πρώτη φορά για το Κόσοβο, με την μπάλα να καταλήξει άουτ.

44′: ΓΚΟΛ! Η Ελλάδα παίρνει το προβάδισμα με πανέμορφη κεφαλιά του Μασούρα!

Ο Μασούρας ανοίγει το σκορ με πανέμορφη κεφαλιά

Λήξη ημιχρόνου

52′: Ο Τσιμίκας βρήκε με σέντρα ακριβείας τον Μασούρα, με τον τελευταίο με προβολή να στέλνει την μπάλα άουτ.

60′: Ο Πέλκας έπιασε ένα δυνατό σουτ, όμως η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

75′: Παράλληλο γύρισμα του Τζόλη, ο Πέλκας σουτάρει, ο Μούριτς αποκρούει.

76′: ΓΚΟΛ! Το Κόσοβο ισοφαρίζει με τον Ραχμάνι, έπειτα από σέντρα του Ζέγκροβα.

88′ Ο Ζέγκροβα αποφεύγει τρεις διεθνείς, κινείται παράλληλα με την εστία, αλλά το πλασέ του δεν είναι καλό. Μεγάλη ευκαιρία αυτή για το 1-2.

89′ Ακόμα μία κλασική ευκαιρία για το Κόσοβο. Ο Μουρίκι, ολομόναχος, παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα εκατοστά δίπλα από το αριστερό δοκάρι της Εθνικής μας.

90+4′ Ο Bρουσάι σουτάρει, ο Μούριτς αποκροούει σωτήρια για το Κόσοβο σε κόρνερ. Μεγάλη ευκαιρία αυτή.