ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

Ελλάδα – Κόσοβο: Ο Μασούρας ανοίγει το σκορ με πανέμορφη κεφαλιά (vid)

Η Ελλάδα άνοιξε το σκορ απέναντι στο Κόσοβο με τον Μασούρα να κάνει το 1-0 με πανέμορφη κεφαλιά.

Η Ελλάδα πίεσε από το πρώτο λεπτό του αγώνα και δικαιώθηκε στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τον Μασούρα να σκοράρει.

Ο Γιώργος Μασούρας ήταν ο ποδοσφαιριστής που «ξεκλείδωσε» την άμυνα του Κοσόβου. Η Ελλάδα παίζοντας παιχνίδι κυριαρχίας από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης, ευτύχησε να πάρει στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου το προβάδισμα.

Ειδικότερα, στο 44ο λεπτό της συνάντησης οι παίκτες του  Τζον Φαν’τ Σχιπ βρέθηκαν στην αντεπίθεση. Ο Δημήτρης Πέλκας που πήρε φανέλα βασικού έβγαλε εξαιρετική σέντρα στον Μασούρα. Ο φορμαρισμένος επιθετικός πήρε την κεφαλιά και με όμορφο τρόπο άνοιξε το σκορ για την «γαλανόλευκη».

Να σημειωθεί πως μόλις στο 10ο λεπτό ο Μπουχαλάκης έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. Ακολούθησε «σφυροκόπημα» με καλέ ευκαιρίες με τον Τσιμίκα και τον Δουβίκα, για να έρθει στο τέλος το 1-0.

Δείτε το LIVE της αναμέτρησης.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ελλάδα – Κόσοβο: Ο Μασούρας ανοίγει το σκορ με πανέμορφη κεφαλιά (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.