LIVEGAMES

Παναθηναϊκός- Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης 70-64 (ΤΕΛΙΚΟ)

Παναθηναϊκός- Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης LIVE: Το παρκέ του sportime.gr σου μεταφέρει τη ζωντανή εξέλιξη του αγώνα για την 12η αγωνιστική της Euroleague.
Παναθηναϊκός- Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης LIVE

Παναθηναϊκός- Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης LIVE: Η ομάδα του Δημήτρη Πρίφτη μετά από τη μεγάλη νίκη στο ΣΕΦ επί του Ολυμπιακού θέλει να επιστρέψει στις νίκες και στην Euroleague.

Το έργο του μόνο εύκολο δεν χαρακτηρίζεται, καθώς η ομάδα του Τσάβι Πασκουάλ είναι αρκετά δυνατή.

Όμως το ΟΑΚΑ είναι η δύναμη του Παναθηναϊκού και με τον κόσμο στο πλευρό του είναι άλλη ομάδα.

Η Ζενίτ ξεκίνησε πολύ δυναμικά την αναμέτρηση με ένα σερί 12-0. Οι παίκτες του Πρίφτη μετά το κακό ξεκίνημα βρήκαν κάποια σουτ και κατάφεραν να μαζέψουν τη διαφορά.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Παναθηναϊκός βελτίωσε αρκετά την εικόνα του στο παρκέ και κατάφερε να πάει στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι 33-38.

Με τον Γιώργο Παπαγιάννη να είναι εξαιρετικός στην τρίτη περίοδο οι «πράσινοι» κατάφεραν να τρέξουν ένα επιμέρους 18-2 και βρέθηκαν να προηγούνται με 9.

Η Ζενίτ προσπάθησε να κάνει την ανατροπή και κατάφερε να μειώσει στον πόντο, αλλά ο Νεμάνια Νέντοβιτς έβαλε ένα μεγάλο τρίποντο και έσπρωξε τους πράσινους στη νίκη.