ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Μαρτίνς: «Στο πρώτο παίξαμε φοβισμένα, στο δεύτερο όπως ξέρουμε»

Η δήλωση του Πορτογάλου τεχνικού...

Ο Πέδρο Μαρτίνς μετά το τέλος του αγώνα με τη Σίτι έκανε δήλωση στο συνδρομητικό κανάλι του ΟΤΕ.

Στάθηκε στο γεγονός ότι στο πρώτο ημίχρονο ο Ολυμπιακός μπήκε φοβισμένα, όπως τόνισε ο Πέδρο Μαρτίνς, ενώ έμεινε ικανοποιημένος από το δεύτερο:

«Στο πρώτο ημίχρονο ξεκινήσαμε άσχημα, πάρα πολύ φοβισμένα. Δεν κυνηγήσαμε τις μπάλες και κάναμε μόνο ένα φάουλ στο τέλος του ημιχρόνου. Στην επανάληψη παίξαμε ως Ολυμπιακός, επιθετικά όπως ξέρουμε.

Είχαμε ευκαιρίες, προσπαθήσαμε να βάλουμε ένα τέρμα δεν μπήκε να αλλάξει το παιχνίδι. Μετά δεχθήκαμε το 2-0 και εκεί τελείωσε το ματς για εμάς. Γενικά όμως στο δεύτερο μέρος παίξαμε όπως ξέρουμε, πιέσαμε ψηλά και είχαμε ευκαιρίες.

Το κάθε παιχνίδι έχει διαφορετική εξήγηση. Σήμερα περιμέναμε τον αντίπαλο, του δώσαμε ευκαιρίες, τον σεβαστήκαμε περισσότερο απ’ ότι θα έπρεπε και οι διαφορά μας στα δύο ημίχρονα είχε να κάνει με το πνευματικό κομμάτι, όχι με το αν ήμασταν κουρασμένοι.

Αν καταφέρουμε να μεταφέρουμε τη συμπεριφορά που είχαμε στην επανάληψη στο Γ. Καραϊσκάκης, τότε πιστεύω πως μπορούμε να πάρουμε ένα καλύτερο αποτέλεσμα».

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Μάντσεστερ Σίτι – Ολυμπιακός 3-0: Μπορούσε καλύτερα, φοβήθηκε στο πρώτο

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μαρτίνς: «Στο πρώτο παίξαμε φοβισμένα, στο δεύτερο όπως ξέρουμε»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.