ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ BC

«Σκασμένος» ο Κεμζούρα, εκεί απέδωσε την ήττα του Ολυμπιακού

Ο Ολυμπιακός άγγιξε ένα πολύ σημαντικό «διπλό», ωστόσο στο τελευταίο δεκάλεπτο κατέρρευσε και με εις βάρος του 30-19 επιμέρους σκορ, ηττήθηκε τελικά με 85-82.Ο Κεστούτις Κεμζούρα ήταν έντονα προβληματισμένος μετά το ματς, αποδίδοντας την ήττα της ομάδας του στην καλή άμυνα και τα μεγάλα τρίποντα των γηπεδούχων. ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Μπάγερν – Ολυμπιακός 85-82: «Amber Alert»...

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Μπάγερν – Ολυμπιακός 85-82: «Amber Alert» μετά το 32΄ (vids)

Ο Λιθουανός κόουτς του Ολυμπιακού δήλωσε μετά το τέλος του αγώνα: «Ήταν ένα κλειστό σκληρό παιχνίδι. Είναι κρίμα που χάσαμε. Συγχαρητήρια στην Μπάγερν για τη νίκη της, έπαιξε εξαιρετικά στο 4ο δεκάλεπτο. Πρώτα από όλα μας σταμάτησαν με την άμυνά τους με αποτέλεσμα να μην είμαστε στην επίθεση το ίδιο αποτελεσματικοί. Δεν ήμασταν τόσο οξυδερκείς και επιθετικοί.

Επίσης, έβαλαν μεγάλα τρίποντα, έτρεξαν ένα καλό σερί και στο τέλος πήραν τη νίκη. Είναι άσχημο για εμάς. Ξεκινήσαμε άσχημα το παιχνίδι, όμως, στην συνέχεια βρήκαμε ρυθμό, αρχίσαμε να παλεύουμε, είχαμε ένα καλό 3ο δεκάλεπτο αμυντικά και μια καλή διαφορά. Είναι πραγματικά κρίμα που δεν μπορέσαμε να ελέγξουμε το παιχνίδι μέχρι τέλους», κατέληξε ο Κεμζούρα.

Από την πλευρά του ο τεχνικός της Μπάγερν Μονάχου Ντέγιαν Ράντονιτς στάθηκε στα μεγάλ σουτ που έβαλε η ομάδα του: «Καταρχήν, πρέπει να πω ότι αυτή είναι για εμάς μια μεγάλη νίκη εξαιτίας των προβλημάτων που αντιμετωπίζουμε με όλους αυτούς τους τραυματισμούς. Ο Ολυμπιακός είναι μια δυνατή ομάδα με πολύ έμπειρους παίκτες. Έπαιξαν πολύ καλύτερα, είχαν μεγάλο προβάδισμα, όμως στην τέταρτη περίοδο είχαμε καλή άμυνα. Παίξαμε έξυπνα στην επίθεση και βάλαμε μερικα δύσκολα μεγάλα σουτ. Ήταν πολύ σημαντική η υποστήριξη από το κοινό μας έως το τέλος της αναμέτρησης».

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο ««Σκασμένος» ο Κεμζούρα, εκεί απέδωσε την ήττα του Ολυμπιακού», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.