ΠΑΟΚ

ΠΑΟΚ Κ19: Αήττητος πρωταθλητής μετά από ματσάρα με τον Παναθηναϊκό!

Φινάλε στη σεζόν για την πρωταθλήτρια Κ19 του ΠΑΟΚ, που κατάφερε να διατηρήσει το αήττητο στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό μετά από ματσάρα (3-3)!

O Στέλιος Μαλεζάς είδε τους παίκτες του ΠΑΟΚ να βρίσκονται τρεις φορές πίσω στο σκορ αλλά να βγάζουν τεράστια αντίδραση και να αρνούνται για 85ο (!!!) διαδοχικό ματς να φύγουν ηττημένοι από τον αγωνιστικό χώρο.

Οι «ασπρόμαυροι» έχοντας ήδη εξασφαλίσει μαθηματικά τον τίτλο από την προηγούμενη αγωνιστική και το ντέρμπι με τον Άρη, κινδύνευσαν με ήττα από τον Παναθηναϊκό αλλά πήραν την ισοπαλία στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων!

Ο Σιδεράς στο 9′ ο Νταμπίζας στο 39′ έδωσαν προβάδισμα δύο τερμάτων στους «πράσινους», με τον Κουλιεράκη να βάζει ξανά τον ΠΑΟΚ στο ματς στην εκπνοή του ημιχρόνου.

Δύο λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους, στο 47΄ ο Τσοπούρογλου ισοφάρισε σε 2-2.

Ο Παναθηναϊκός πήρε ξανά το προβάδισμα στο  79΄ με τον Βολάκη αλλά ο Δικέφαλος βρήκε ξανά την απάντηση.

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Σμυρλή κέρδισε πέναλτι, το εκτέλεσε ο ίδιος και πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης για τον ΠΑΟΚ, που στέφθηκε στη συνέχεια για τέταρτη διαδοχική σεζόν Πρωταθλητής Ελλάδας σε επίπεδο Κ19.

Έγκλημα στα Γλυκά Νερά: Αυτό είναι το κελί του δολοφόνου (pics)

ΠΑΟΚ: Έχει πει το «ναι» ο Νέλσον Ολιβέιρα και περιμένει στο ακουστικό του!

Survivor 26/6 – Τριαντάφυλλος: «Οταν βγήκα από το Survivor μου ευχόντουσαν να πάθω καρκίνο!»

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΠΑΟΚ Κ19: Αήττητος πρωταθλητής μετά από ματσάρα με τον Παναθηναϊκό!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.