ΑΓΓΛΙΑ

Άρσεναλ – Γουέστ Χαμ 2-1: Αυτό θα πει ευστοχία (vid)

Δείτε σε video τα highlights

Σκοράροντας και στις δύο τελικές προσπάθειες που είχαν κατεύθυνση την εστία, η Άρσεναλ επικράτησε 2-1 της Γουέστ Χαμ στη λονδρέζικη μονομαχία του Σαββάτου (19/9).

Στο α’ ημίχρονο η κατοχή έγραψε 65% για τους γηπεδούχους, όμως το 1-1 φανέρωνε ότι είχε… ψωμί ακόμα.

Αλεσάντρ Λακαζέτ στο 25′ και Αντόνιο στο 45′ διαμόρφωσαν το αποτέλεσμα των πρώτων 45 λεπτών.

Το ματς κυλούσε και όδευε ολοταχώς προς την ισοπαλία, ώσπου στο 86ο λεπτό έγινε το 2-1.

Ο Έντι Ενκέτια βρήκε δίχτυα και η Άρσεναλ έφτασε τα 8 γκολ με παίκτη από τον πάγκο (από το ξεκίνημα της περυσινής σεζόν).

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής

Σάββατο 19/9

Έβερτον – Γουέστ Μπρομ 5-2 (31′, 62′, 66′ Κάλβερτ-Λιούιν, 45′ Χάμες, 54′ Κιν – 10′ Ντιανγκανά, 47′ Μ. Περέιρα)
Λιντς – Φούλαμ 4-3 (5′, 57′ Κόστα, 41′ πέν. Κλιχ, 50′ Μπάμφορντ – 34′ πέν., 67′ Μίτροβιτς, 62′ Ρέιντ)
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Κρίσταλ Πάλας 1-3 (80′ Φαν Ντε Μπέεκ – 7′ Τάουνσεντ, 74′ πέν., 85′ Ζαχά)
Άρσεναλ – Γουέστ Χαμ 2-1 (25’ Λακαζέτ, 86’ Ενκέτια – 45’ Αντόνιο)