CHAMPIONS LEAGUE

Μάντσεστερ Σίτι – Τσέλσι 0-1: Ανοίγει το σκορ στον τελικό ο Χάβερτς (vid)

Η Μάντσεστερ Σίτι μπορεί να είναι το φαβορί στα «χαρτιά», όμως η Τσέλσι είναι αυτή που άνοιξε το σκορ στον μεγάλο τελικό του Champions League!

Βάση της εικόνας των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο, η Τσέλσι δικαιωματικά βρίσκεται μπροστά στον μεγάλο τελικό του Champions League κόντρα στην Μάντσεστερ Σίτι.

Οι «μπλε» του Λονδίνου μπορεί να έχασαν με τραυματισμό τον Τιάγκο Σίλβα, όμως λίγα λεπτά αργότερα κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ, λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου.

Ειδικότερα, ο Μάουντ από την μεσαία γραμμή έκανε μια εξαιρετική κάθετη πάσα και πέρασε την μπάλα ενδιάμεσα από τους αμυντικούς των «Πολιτών». Ο Χάβερτς ήταν αποδέκτης της εξαιρετικής ασίστ του Άγγλου διεθνή και άνοιξε το σκορ στο 42ο λεπτό. Ο Έντερσον προσπάθησε να σώσει την ομάδα του, αλλά ο νεαρός Γερμανός έκανε το 0-1.

Μάλιστα, στο 10ο λεπτό της συνάντησης, ο Βέρνερ έχασε μια απίθανη ευκαιρία από πλεονεκτική θέση για να δώσει το προβάδισμα από νωρίς στην ομάδα του. Το σουτ που επιχείρησε όμως ήταν αδύναμο και χωρίς…τύχη.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ:

Bundesliga: Η Κολωνία παρέμεινε στην κατηγορία με πεντάρα!

Moto3: Σε κρίσιμη κατάσταση μετά το ατύχημα ο 19χρονος Ντουπασκιέ (vid)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μάντσεστερ Σίτι – Τσέλσι 0-1: Ανοίγει το σκορ στον τελικό ο Χάβερτς (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.