EURO 2020

Euro 2020 Γαλλία – Ελβετία: Τρομερή επιστροφή και παράταση

Ματσάρες γίνονται στο Euro 2020. Το Γαλλία - Ελβετία απλώς επιβεβαίωσε τον κανόνα. Άλλη μία παράταση μετά από απίθανο φινάλε στο 90λεπτο

Ματσάρες γίνονται στο Euro 2020. Το Γαλλία – Ελβετία απλώς επιβεβαίωσε τον κανόνα. Άλλη μία παράταση μετά από απίθανο φινάλε στο 90λεπτο.

Στο έξτρα 30λεπτο θα κριθεί και αυτό το εισιτήριο για τα προημιτελικά του Euro 2020. Και όλα αυτά ενώ έως το 81′ η Γαλλία νικούσε με 3-1. Είχε βρεθεί από νωρίς πίσω στο σκορ, έκανε την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο και με το 3-1 του Πογκμπά στο 75′ έδειχνε το ματς να έχει κλειδώσει. Όποιος το πίστευε, πάντως, διαψεύστηκε.

Στο 81′ με κεφαλιά ο Σεφέροβιτς ισοφάρισε και στο 90′ ήρθαν τα πάνω κάτω. Ο Γκαβράνοβιτς που είχε μπει αλλαγή για να δώσει λύσεις, το κατάφερε. Άδειασε τον προσωπικό του αντίπαλο και με άψογη εκτέλεση νίκησε τον Γιορίς.

Πανζουρλισμός επικράτησε στις κερκίδες από τους Ελβετούς, αλλά και εντός του αγωνιστικού χώρου από τους ποδοσφαιριστές του Βλάντιμιρ Πέτκοβιτς. Το απίστευτο είναι πως στις καθυστερήσεις η Γαλλία θα μπορούσε να έχει τελειώσει τα πάντα. Ο Κομάν έπιασε μία βολίδα εντός περιοχής και τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι. Αμέσως μετά ακούστηκε το σφύριγμα της λήξης για την κανονική διάρκεια.

Super League 2: «Τρελή» πρόταση για Χουτεσιώτη τα Χανιά!

Ιωνικός: Οι επόμενες αφίξεις στο ρόστερ, ποιοι ανακοινώνονται μέχρι την «πρώτη» στις 30/6!

Έγκλημα Γλυκά Νερά: Επίσκεψη του αδελφού του Μπάμπη στις φυλακές

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Euro 2020 Γαλλία – Ελβετία: Τρομερή επιστροφή και παράταση», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.