EURO 2020

Euro 2020: Συνεχόμενο «σφυροκόπημα» από Βέλγιο και γκολ ο Βερμάλεν (vids)

Euro 2020: Η Φινλανδία δεν κατάφερε τελικά να κρατήσει το μηδέν στην άμυνά της. Ο Λουκάκου σκόραρε, αλλά δεν μέτρησε το τέρμα του, ως οφσάιντ. Ο Βερμάελεν άνοιξε το σκορ.

Euro 2020: Ο Λουκάκου ήταν ο παίκτης που κατάφερε να σκοράρει κόντρα στη Φινλανδία. Όμως, έπειτα από χρήση VAR ο επιθετικός της Ίντερ ήταν ελάχιστα πιο μπροστά, όπως φάνηκε. Όμως, ο Βερμάελεν σημείωσε τελικά το πρώτο τέρμα της αναμέτρησης.

Το Βέλγιο πιέζει ασφυκτικά για να πετύχει το νικητήριο γκολ. Η Φινλανδία παραμένει σε παθητικό ρόλο, μένοντας πίσω, περιμένοντας την αντίπαλό της.

Στην πρώτη απειλή του αγώνα, ο Ντε Μπρόινε «χόρεψε» την αντίπαλη άμυνα στο 22ο λεπτό. Στην εξέλιξη της φάσης ο Βίτσελ δοκίμασε ένα μακρινό σουτ. Ο ίδιος στο 35ο λεπτό δοκίμασε εκ νέου σουτ εκτός περιοχής, στέλνοντας την μπάλα άουτ.

Ένα λεπτό αργότερα, ο Λουκάκου από καλή θέση πήρε μια κεφαλιά, αλλά ήταν αδύναμη και δεν κατάφερε να απειλήσει ουσιαστικά τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Λίγο πριν το ημίχρονο ο Ντοκού πλάσαρε υπέροχα, όμως ο Χραντέτσκι ήταν εκεί για να σώσει τη Φινλανδία.

Ο Αζάρ στο 45ο λεπτό κινήθηκε έξυπνα στην περιοχή της Φινλανδίας και μόλις ένιωσε επαφή έπεσε ζητώντας πέναλτι, όμως ο Μπριχ δεν έδωσε τίποτα.

Στο 65ο λεπτό ο Λουκάκου πλάσαρε ψύχραιμα, αλλά το τέρμα του ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Τελικά, ο Βερμάελεν στο 74ο λεπτό πήρε τη κεφαλιά και άνοιξε το σκορ για την ομάδα του.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ:

Euro 2020 Ρωσία – Δανία: Γκολάρα ο Ντάμσγκααρντ, τραγικό λάθος και 0-2 από Πόουλσεν (vids)

Έγκλημα στα Γλυκά Νερά: Η κάμερα που έσπασε ο πιλότος – Φωτογραφία ντοκουμέντο

Euro 2020 21/6: Ποιες είναι οι καλύτερες τρίτες που προκρίνονται;

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Euro 2020: Συνεχόμενο «σφυροκόπημα» από Βέλγιο και γκολ ο Βερμάλεν (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.