EURO 2020

Euro 2020 Βέλγιο – Ιταλία: Η απίθανη χαμένη ευκαιρία του Λουκάκου για την ισοφάριση – Έσωσε ο Σπινατσόλα (vid)

Euro 2020: Το Βέλγιο βρέθηκε μια «ανάσα» από την ισοφάριση, όμως ο Λουκακού από κοντά δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Ο Σπινατσόλα έσωσε την ομάδα του!

Euro 2020: Το Βέλγιο βρέθηκε μια «ανάσα» από την ισοφάριση, αλλά ο Λουκάκου δεν κατάφερε να σημειώσει το 2-2 από κοντά. Ο Σπινατσόλα απομάκρυνε πάνω στη γραμμή.

Ειδικότερα, στο λεπτό σήμανε «συναγερμός» στην άμυνα των Ιταλών. Ο Λουκάκου έχασε μια τεράστια για την κλάση του ευκαιρία για να κάνει το 2-2. Όμως, ο Σπινατσόλα, ως «από μηχανής θεός» έσωσε την ομάδα του από βέβαιο γκολ.

Θυμίζουμε πως οι Ιταλοί πήραν ισχυρό προβάδισμα με δύο τέρματα. Στην αρχή ο Μπαρέλα με ατομική ενέργεια και δυνατό σουτ στο 31ο λεπτό έκανε το 1-0. Στη συνέχεια, ο Ινσίνιε στο 44ο λεπτό με απίστευτη γκολάρα έδωσε «αέρα» δύο τερμάτων στην ομάδα του. Το Βέλγιο κατάφερε να μειώσει με πέναλτι στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου.

Δείτε την απίθανη χαμένη ευκαιρία του Λουκάκου:

Euro 2020 – Ελβετία – Ισπανία 1-1 (1-3 πέν.): Ένας…Ζόμερ δεν φέρνει την άνοιξη (vid)

Survivor Tριαντάφυλλος – Ασημακόπουλος: Ζήτησε δημόσια συγγνώμη από τον Ντάφυ

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Euro 2020 Βέλγιο – Ιταλία: Η απίθανη χαμένη ευκαιρία του Λουκάκου για την ισοφάριση – Έσωσε ο Σπινατσόλα (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.