FOOTBALL LEAGUE

Football League: Πρώτο «τρίποντο» για Νίκη Βόλου, κορυφή για Καλαμάτα

Football League: Η Καλαμάτα πέρασε στη πρώτη θέση τον Νότιο Όμιλο, επικρατώντας με 2-0 του Αιγάλεω. Πρώτο «τρίποντο» για Νίκη Βόλου με 1-0 επί της Καλλιθέας.

Football League: Ολοκληρώθηκε τη Μεγάλη Πέμπτη με δύο αναμετρήσεις η 8η αγωνιστική του Νοτίου Ομίλου. Η Καλαμάτα στη κορυφή, πρώτη νίκη για Νίκη Βόλου.

Η Καλαμάτα πήρε σπουδαία νίκη κόντρα στο Αιγάλεω, με δύο γκολ στο τέλος της αναμέτρησης. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 84ο λεπτό με τον Παπουτσίδη. Ο Χατζησάββας διαμόρφωσε το τελικό 2-0 στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Η Νίκη Βόλου πήρε τη πρώτη της νίκη κόντρα στη Καλλιθέα σημειώνοντας το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης από νωρίς. Ο Ροχάνο ήταν ο σκόρερ του μοναδικού τέρματος, στο 3ο λεπτό.

Η Καλαμάτα εκμεταλλεύτηκε τις απώλειες βαθμών από Ιάλυσο και Ρόδο και πέρασε μόνη πρώτη στην κορυφή.

Νότιος Όμιλος

Τα αποτελέσματα (8η αγωνιστική)

Σαντορίνη – Ρόδος 1-0 (62′ Κανούλας)
Αστέρας Βλαχιώτη – Ιάλυσος 1-1 (84’ Παπουτσίδης-91’ Χατζησάββας)

Πέμπτη 29/4, 15:00
Καλαμάτα – Αιγάλεω 2-0 (Φελίπε 87′, Τριανταφυλλάκης 92′)

Βόρειος όμιλος

Απόλλων Πόντου – Πανσερραϊκός 0-3 (55’ Πράντο, 84’ Ψάλτης, 92’ Θεοδωρίδης)
Ολυμπιακός Βόλου – Καβάλα 1-3 (13′ Παπαδημητρίου – 28′ Κόκκορης, 57’ Αδαμάκης, 68’ Στίκας)

Ολοκληρώθηκαν οι αγώνες συνθέτων σε Σχηματάρι και Θεσσαλονίκη

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Football League: Πρώτο «τρίποντο» για Νίκη Βόλου, κορυφή για Καλαμάτα», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.