ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Άιντραχτ – Σάλκε 3-1: Γιόβιτς, η επιστροφή!

Η Άιντραχτ Φρανκφούρτης επικράτησε εντός έδρας της Σάλκε με 3-1, με τον Λούκα Γιόβιτς να επιστρέφει και να σκοράρει δύο τέρματα. Η Άιντραχτ, χάρη σε δύο τέρματα του Γιόβιτς κατάφερε να επιβεβαιώσει την ανωτερότητά της και να κερδίσει την Σάλκε, με 3-1. Συγκεκριμένα, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Αντρέ Σίλβα στο 28ο λεπτό...

Η Άιντραχτ Φρανκφούρτης επικράτησε εντός έδρας της Σάλκε με 3-1, με τον Λούκα Γιόβιτς να επιστρέφει και να σκοράρει δύο τέρματα.

Η Άιντραχτ, χάρη σε δύο τέρματα του Γιόβιτς κατάφερε να επιβεβαιώσει την ανωτερότητά της και να κερδίσει την Σάλκε, με 3-1.

Συγκεκριμένα, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Αντρέ Σίλβα στο 28ο λεπτό της συνάντησης. Η απάντηση των «βασιλικών μπλε» ήρθε στο επόμενο λεπτό, με τον Χουμπ.

Στο 72ο λεπτό ο Γιόβιτς σημείωσε ένα εκπληκτικό τέρμα, έπειτα από σέντρα του Κόστιτς, για το 2-1 στο 72ο λεπτό.

Ο Σέρβος που επέστρεψε στην Φρανκφούρτη ως δανεικός από την Ρεάλ σημείωσε και το τρίτο γκολ της ομάδας του και δεύτερο προσωπικό. Ειδικότερα, στο 90+2′ διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Το πρόγραμμα της 16ης αγωνιστικής της Bundesliga:

Παρασκευή 15 Ιανουαρίου

Ουνιόν Βερολίνου – Μπάγερ Λεβερκούζεν 1-0 (88′ Τούχερ)

Σάββατο 16 Ιανουαρίου

Κολωνία – Χέρτα 0-0

Ντόρτμουντ – Μάιντς 1-1 (73′ Μενιέ / 57′ Εζτουνάλι)

Χόφενχαϊμ – Αρμίνια Μπίλεφελντ 0-0

Βέρντερ Βρέμης – Άουγκσμπουργκ 2-0 (84′ Γκέμπρε Σελασιέ, 88′ Άγκου)

Βόλφσμπουργκ – Λειψία 2-2 (22′ Βέγκορστ, 35′ Στέφεν / 5′ Μουκιέλε, 54′ Όρμπαν)

Στουτγκάρδη – Γκλάντμπαχ 2-2 (58′ Γκονσάλες, 90+6′ πεν, Φουντού / 35′ πεν. Στιντλ, 61′ Ζακάρια)