ΙΣΠΑΝΙΑ

Αλαβές – Ρεάλ Μαδρίτης 1-4: Νίκη και «ξεμπούκωμα» για Αζάρ (vid)

Η Ρεάλ Μαδρίτης κατάφερε με πειστική εμφάνιση να φύγει με το τρίποντο από την έδρα της Αλαβές με τον Αζάρ να βρίσκει δίχτα.  Με το επιβλητικό 1-4 η Ρεάλ συνέτριψε την Αλαβές εκτός έδρας, με τον Εντέν Αζάρ να επιστρέφει και πάλι στο σκοράρισμα. Ειδικότερα, η «βασίλισσα» προηγήθηκε με τρία τέρματα από το πρώτο μέρος....

Η Ρεάλ Μαδρίτης κατάφερε με πειστική εμφάνιση να φύγει με το τρίποντο από την έδρα της Αλαβές με τον Αζάρ να βρίσκει δίχτα.

Με το επιβλητικό 1-4 η Ρεάλ συνέτριψε την Αλαβές εκτός έδρας, με τον Εντέν Αζάρ να επιστρέφει και πάλι στο σκοράρισμα.

Ειδικότερα, η «βασίλισσα» προηγήθηκε με τρία τέρματα από το πρώτο μέρος. Ο Κασεμίρο άνοιξε το σκορ στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης με κεφαλιά.

Ο Μπενζεμά ήταν αυτός που διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του με εκπληκτικό σουτ στο 41ο λεπτό, με τον Αζάρ να μοιράζει τελική πάσα με τακουνάκι.

Ο Βέλγος από δημιουργός έγινε σκόρερ και έκανε τρία τα τέρματα της ομάδας του στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, από θέση τετ α τετ.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μείωσαν με τον Χοσελού στο 59ο λεπτό. Το τελικό 1-4 διαμόρφωσε και πάλι ο Μπενζεμά στο 70ο λεπτό της συνάντησης.

Αλαβές: Πατσέκο – Τσίμο Ναβάρο (46′ Μπόρχα Σάινθ), Λαγουάρδια, Λεζέν, Ντουάρτε – Αγκιρεγκαμπίρια, Μπατάλια (46′ Μάνου Γκαρθία), Πίνα (72′ Πέρε Πονς), Ριόχα (46′ Λούκας Πέρεθ) – Χοσέλου (78′ Ντέιβερσον), Έντγκαρ.

Ρεάλ Μαδρίτης: Κουρτουά – Λούκας Βάθκεθ, Βαράν, Μιλιτάο, Μεντί – Μόντριτς (77′ Ίσκο), Καζεμίρο, Κρόος – Ασένσιο (77′ Οδριοθόλα), Μπενζεμά, Αζάρ (63′ Βινίσιους Ζούνιορ).

Τα αποτελέσματα της 20ης αγωνιστικής της La Liga

Παρασκευή 22/1
Λεβάντε-Βαγιαδολίδ 2-2
(62′ Ντάνι Γκόμεθ, 83′ Μαρτί – 73′ Αλκαράθ, 78′ Τρέχο)

Σάββατο 23/1
Ουέσκα-Βιγιαρεάλ 0-0

Σεβίλλη-Κάντιθ 3-0
(35′, 39′, 69′ Εν-Νεσίρι)

Ρεάλ Σοσιεδάδ-Μπέτις 2-2

(48′ Ισάκ, 57′ Οργιαρθάμπαλ – 86′ Κανάλες, 90’+2′ Χοακίν)

Αλαβές-Ρεάλ Μαδρίτης 1-4
(59′ Χοσέλου – 15′ Κασεμίρο, 40′, 70′ Μπενζεμά, 45’+1′ Αζάρ)

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Φένλο: Παρουσίασε τον Δώνη με επικό βίντεο (vid)

Τσέλτεναμ – Μάντσεστερ Σίτι 1-3: Το γύρισε στο τέλος (vid)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Αλαβές – Ρεάλ Μαδρίτης 1-4: Νίκη και «ξεμπούκωμα» για Αζάρ (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.