ΙΣΠΑΝΙΑ

Ρεάλ Μαδρίτης – Αλαβές 1-2: Καλά πήγε αυτό…

Ρεάλ Μαδρίτης - Αλαβές 1-2: Οι Βάσκοι κατάφεραν να περάσουν από τη Μαδρίτη παίρνοντας τη νίκη στην έδρα της Ρεάλ...

Ρεάλ Μαδρίτης – Αλαβές 1-2: Την… πάτησε η Ρεάλ Μαδρίτης μέσα στο γήπεδό της!

Ρεάλ Μαδρίτης – Αλαβές 1-2: Η Αλαβές κατάφερε να περάσει από το γήπεδο της Ρεάλ, παίρνοντας το «διπλό» με 2-1 για το πρωτάθλημα της La Liga!

Μένοντας πλέον η Ρεάλ Μαδρίτης έξι βαθμούς πίσω από τη Ρεάλ Σοσιεδάδ η οποία είναι στην πρώτη θέση της βαθμολογίας του πρωταθλήματος.

Μόλις στο 5′ οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με την εκτέλεσε πέναλτι του Πέρεθ. Το ίδιο νωρίς μπόρεσε η Αλαβές να κάνει το 0-2 στο δεύτερο ημίχρονο.

Συγκεκριμένα στο 49′ ο Χοσελού ήταν αυτός ο οποίος «έγραψε» το 0-2 στον αγώνα.

Το τελικό 1-2 διαμορφώθηκε στο 86′ με σκόρερ τον Κασεμίρο. Στις καθυστερήσεις η Ρεάλ είχε μεγάλη ευκαιρία για την ισοπαλία, αλλά το σουτ του Ίσκο σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι!

Ρεάλ Μαδρίτης: Κουρτουά, Βάθκεθ, Βαράν, Φερνάντες, Μαρσέλο (69′ Μεντί), Μόντριτς (69′ Έντεγκααρντ), Κασεμίρο, Κρόος (69′ Ίσκο), Ασένσιο (63′ Βινίσιους), Ντίας, Αζάρ.

Αλαβές: Πατσέκο, Ριόχα (88′ Λόπεθ), Ντουάρτε, Λεζόν, Λαγκουάρντια, Ναβάρο, Πίνα (77′ Μέντεθ), Μπατάλια, Ζότα, Χοσελού (90+1′ Ντέιβερσον), Πέρεθ (88′ Σάινθ).