ΙΤΑΛΙΑ

Τορίνο – Φιορεντίνα 1-1: Γλίτωσαν στο τέλος οι γηπεδούχοι κόντρα σε εννιά παίκτες (vid)

Η Φιορεντίνα έπαιζε με εννιά παίκτες για 20 λεπτά, ωστόσο η Τορίνο πήρε την ισοπαλία την τελευταία στιγμή. «Έσπασαν καρδιές» στο Τορίνο, με τους γηπεδούχους να παίζουν με δύο παίκτες περισσότερους από το 72′, ωστόσο έπρεπε να φτάσουν μέχρι το 89′ για να πάρουν το βαθμό της ισοπαλίας. Συγκεκριμένα, ο Γκαστροβίλι αντίκρισε την απευθείας κόκκινη...

Η Φιορεντίνα έπαιζε με εννιά παίκτες για 20 λεπτά, ωστόσο η Τορίνο πήρε την ισοπαλία την τελευταία στιγμή.

«Έσπασαν καρδιές» στο Τορίνο, με τους γηπεδούχους να παίζουν με δύο παίκτες περισσότερους από το 72′, ωστόσο έπρεπε να φτάσουν μέχρι το 89′ για να πάρουν το βαθμό της ισοπαλίας.

Συγκεκριμένα, ο Γκαστροβίλι αντίκρισε την απευθείας κόκκινη κάρτα στο 61′, με τον Ριμπερί ωστόσο να καταφέρνει στο 67ο λεπτό να ανοίξει το σκορ για την ομάδα του. Όμως, πέντε μόλις λεπτά αργότερα, είδαν τον Μιλένκοβιτς να αποχωρεί από το γήπεδο, βλέποντας και αυτός την κόκκινη.

Παρά το αριθμητικό πλεονέκτημα, οι φιλοξενούμενοι κρατούσαν το υπέρ τους σκορ, μέχρι και το 89′, όταν ο Μπελότι κατάφερε να βρει δίχτυα και να φέρει το ματς στα ίσια, κάνοντας το 1-1 που ήταν και το τελικό σκορ.