×

Sportime BET

ΠαραFootball

Editorial

Στοίχημα

Βαθμολογίες

Κύπελλο Ελλάδας: Πρόκριση για Τρίκαλα, Ιωνικό, Αιγάλεω, Καβάλα


    Κώστας Λάππας



Χωρίς εκπλήξεις συνεχίστηκε το Κύπελλο Ελλάδας, όπου την Κυριακή (15/9) διεξήχθηκαν τα ματς της γ’ φάσης του θεσμού.

Οι ομάδες της Football League πήραν όλες την πρόκριση για τον επόμενο γύρο, με την Καβάλα να φτάνει το ματς στην παράταση και το Αιγάλεω να πετυχαίνει ανατροπή με γκολ του Πετρόπουλου στις καθυστερήσεις.

Τα Τρίκαλα δεν δυσκολεύτηκαν απέναντι στην Επισκοπή, ενώ ο Ιωνικός έκανε πάρτι στη Δράμα απέναντι στον Πανδραμαϊκό.

Τέλος, η Αταλάντη νίκησε τον Ατρόμητο Πατρών (εξ αναβολής β’ φάσης) και θα αντιμετωπίσει στην επόμενο γύρο την ομάδα του Ολυμπιακού Βόλου.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Κύπελλο Ελλάδας: Επεισόδια στο Ξενοφών Κρεστένων-Αιγάλεω! (vid)

Κύπελλο Ελλάδας: Οι 11άδες

Ξενοφών Κρεστένων – Αιγάλεω 1-2

Ξενοφών Κρεστένων: Κουτρουμπής, Γαλανόπουλος, Αναμουρλίδης, Δημάκης, Κολόκας, Μιλοσέσκι (70′ Πετρόπουλος), Κωνσταντόπουλος, Φερεκίδης (50′ Γκρίλλας), Π. Κουτσογιαννάκης, Μούτσος, Μπουτσικάκης (78′ Μπακατσέλος).

Αιγάλεω: Σικαλιάς, Σπυρόπουλος, Μαγκάκης (65′ Πετρόπουλος), Γκότοβος, Παπανικόλας, Συριόπουλος, Τσαφταρίδης, Σταματάκης (46′ Ροτζέριο), Ντιατά, Κατσικογιάννης (75′ Χατζηιωαννίδης), Τσλιγκίρης.

Θιναλιακός – Καβάλα

Θιναλιακός (Π. Κορομπόκης): Βορύλλας, Κροκίδης, Αρμένης, Μοτσοβίλα, Πουλημένος, Χατζηδημητρίου, Μπάρντι Κ., Κούδας, Αγόρας, Χαρβαλιάς, Μπάρντι Ε.

Καβάλα (Π. Δερμιτζάκης): Δήμιζας, Καζαντζίδης, Μαϊδανός, Παπαστεριανός, Στίκας, Θωμαΐδης, Γαβριηλίδης, Μελισσόπουλος, Βόσαλικ, Καθάριος, Μαρκόπουλος

Πανδραμαϊκός – Ιωνικός 0-3

Ιωνικός (Δημήτρης Αρναούτης): Koυρεπίνης, Μουστάκης, Παπουτσογιαννόπουλος, Τσιριγώτης, Φουρλάνος, Γκοτσούλιας, Τιεντσέ, Μάναλης, Ντάγκρας, Καλλέργης, Κρητικός

ΑΟ Επισκοπής – Τρίκαλα 1-2

Επισκοπή: (Γιάσμινκο Βέλιτς): Χανιωτάκης, Ανδρικόπουλος, Καρβουνιάρης (70΄Πολυχρόνης), Μυρθιανός, Μπρίτο, Λίμα, Νίκιτς, Φουκαράκης, Γκελοσάνι (80΄Ξεπαπαδάκης), Σουμπασάκης (62΄Γκιόκας), Τσιριγώτης.

ΑΟ Τρίκαλα (Περικλής Αμανατίδης): Ζαρόπουλος, Γιαννίτσης, Ριζογιάννης, Βέρτζος, Τεγούσης, Τσίπρας (72΄Σταματής), Άλεξιτς, Πελάεζ (63΄Παπαγεωργίου), Γρηγορόπουλος (83΄Λώττας), Ντόσης, Σανδραβέλης.

Πανθηραϊκός – ΟΦ Ιεράπετρας

Τα πέναλτι: Κατσικοκέρης (οριζόντιο δοκάρι), Κόντι 1-0, Χρυσοφάκης 1-1, Μπιρμπίλι 2-1, Σέχου 2-2, Παληγεώργος 3-2, Καραγιάννης 3-3, Μαναριώτης 4-3, Αναστασόπουλος 4-4, Λούκα 5-4

Πανθηραϊκός: Ζωντός, Τσόπελας (79′ Σέιτι), Χούσα, Μπιρμπίλι, Παληγεώργος, Λούκα, Παπασάββας (38′ λ.τρ. Κόντι), Λαμπρόπουλος, Κορέτα (111′ Νομικός), Φουάσης (47′ Μαναριώτης), Περιάλης.

ΟΦ Ιεράπετρας: Μπένκο, Μπάμπης (92′ Σκόνδρας), Χιντζίδης, Τζελέπης, Σέχου, Αναστασόπουλος, Βογιατζής, Αποστολόπουλος (67′ Χρυσοφάκης), Μηνάς, Παπαδόπουλος (91′ Καραγιάννης), Κατσικοκέρης.

Κύπελλο Ελλάδας: Τελικά αποτελέσματα

Σάββατο 14/9

Αετός Ορφυνίου – Θεσπρωτός 2-1 (21′ αυτογκόλ, 63′ Αποστολίδης / 47′ Κωνσταντίνου)
ΠΟ Ελασσόνας – Ασπρόπυργος 0-1 (103′ Νικολακάκης)

Κυριακή 15/9

ΑΟ Επισκοπής – Τρίκαλα 1-2 (69′ Τσιριγώτης / 45+ Άλεξιτς πεν. 68′ Τσίπρας)
Πανδραμαϊκός – Ιωνικός 0-3 (13′ Τιεντσέ, 53′ Κρητικός, 89′ Ντάγκρας)
Θιναλιακός – Καβάλα 0-1 (93′ αυτογκόλ)
Ξενοφών Κρεστένων – Αιγάλεω 1-2 (59′ Μπουτσικάκης πεν / 83′ Παπανικόλας, 90+2′ Πετρόπουλος)
Πανθηραϊκός – ΟΦ Ιεράπετρας 0-0 (5-4 πεν.)
ΑΠΟ Αταλάντη – Ατρόμητος Πατρών 1-0 (82′ )
Πανσερραϊκός – ΠΟ Τριγλίας 20:00

Τρίτη 17/9
ΑΕ Βαθύλλου/Πανσαμιακός – Αιολικός 16.00

Τετάρτη 18/9
ΠΣ Σπάρτη – Ιάλυσος Ρόδου 15.00
ΝΠΣ Βέροια – Διαγόρας Ρόδου 16:00

Κάντε follow στο Sportime

Κάντε like στην σελίδα του Sportime στο Facebook

Aκολουθήστε το Sportime στο Instagram