ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ: 1-0 στο ημίχρονο και 2-1 τελικό και ο Μεντιλίμπαρ σεμινάριο – Πήρε την ταυτότητα – πορτοφόλι και κλειδιά του Λουτσέσκου

Η πειραματική... ενδεκάδα που κατέβασε ο Μεντιλίμπαρ στον αγώνα με τον ΠΑΟΚ στο Γεώργιος Καραϊσκάκης, για τα play off της Super League, τελικά μόνο... πειραματική δεν ήταν.

Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ: 2-1 κέρδισαν οι ερυθρόλευκοι και ο Χοσέ Λουΐς Μεντιλίμπαρ έδωσε σεμινάριο και πήρε την… ταυτότητα, το πορτοφόλι και τα κλειδιά του Ραζβάν Λουτσέσκου.

Η πειραματική… ενδεκάδα που κατέβασε ο Μεντιλίμπαρ στον αγώνα με τον ΠΑΟΚ στο Γεώργιος Καραϊσκάκης, για τα play off της Super League, τελικά μόνο… πειραματική δεν ήταν.

Άκρως διαβασμένοι οι παίκτες του Ολυμπιακού, έπαιζαν συνεχώς στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΟΚ. Σα να…  έπαιζαν οι βασικοί, ένα πράγμα για τον Ολυμπιακό, ενδεικτικό της δουλειάς που κάνει ο Μεντιλίμπαρ στο Ρέντη και γιατί δεν έχει πρόβλημα να αλλάξει οκτώ παίκτες σε παιχνίδι τίτλου με τον ΠΑΟΚ.

Λίγο πιο προσεκτικοί να ήταν οι παίκτες του Ολυμπιακού στο οφ σάιτ θα ήταν διαφορετικό το σκορ και όχι μόνο 1-0 στο πρώτο ημίχρονο, με τον ΠΑΟΚ πάντως να ήταν επικίνδυνος στις αντεπιθέσεις και μία πολυ καλά δουλεμένη ομάδα με μόνο τρεις αλλαγές στην ενδεκάδα της σε σχέση με τον αγώνα με την Μπριζ για το Conference League.

Το ίδιο σκηνικό και στο δεύτερο ημίχρονο, που ένα λάθος του Ρέτσου (λάθος πάσα) έδωσε στον ΠΑΟΚ την δυνατότητα να μειώσει το σκορ.

Χωρίς έμπνευση ο Λουτσέσκου, κατέβασε την ίδια ενδεκάδα με  το 2-4 του αγώνα πρωταθλήματος (σ.σ. επί Μαρτίνεθ), όμως δεν είναι… ίδια η συνθήκη.

Ολυμπιακός: Το πε και το κανε ο Μεντιλίμπαρ και πάει να κερδίσει τον ΠΑΟΚ με ενδεκάδα 100% δικιά του

Με 8 αλλαγές ο Ολυμπιακός στην 11άδα του κόντρα στον ΠΑΟΚ

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ: 1-0 στο ημίχρονο και 2-1 τελικό και ο Μεντιλίμπαρ σεμινάριο – Πήρε την ταυτότητα – πορτοφόλι και κλειδιά του Λουτσέσκου», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Διονύσης Αντωνέλλος

Ξεκίνησα με το blogging. Mετά με κέρδισε το ραδιόφωνο και αργότερα με νίκησε η τηλεόραση. Ενδιαφέρον για ότι συμβαίνει στα ελληνοτουρκικά. Τυχερός που γνώρισα κάποιους ανθρώπους και με έκαναν καλύτερο άνθρωπο.