ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

Παναιτωλικός – ΠΑΟΚ: Ο Ντίας σκοράρει με κεφαλιά για το 1-1 (vid)

Ο Ντίας ήταν ο παίκτης που έκανε το 1-1 για τον Παναιτωλικό κόντρα στον ΠΑΟΚ.

Ο Παναιτωλικός κατάφερε να βρει το γκολ της ισοφάρισης κόντρα στον ΠΑΟΚ, με τον Ντίας να σκοράρει με κοντινή κεφαλιά.

Ο Ντίας ήταν ο ποδοσφαιριστής που ισοφάρισε για τον Παναιτωλικό, στο παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ. Οι γηπεδούχοι έπειτα από εκτέλεση κόρνερ έπιασαν στον «ύπνο» την άμυνα των «ασπρόμαυρων» και το εκμεταλλεύτηκαν με τον καλύτερο τρόπο.

Ειδικότερα, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, ο Βέργος πήρε την πρώτη κεφαλιά, με τον Ντίας να παίρνει τη δεύτερη και να σημειώνει το 1-1 στο 59ο λεπτό.

Θυμίζουμε πως οι «ασπρόμαυροι» πήραν το προβάδισμα στο πρώτο μέρος του αγώνα. Ο Αουγκούστο «σέρβιρε» και ο Μιτρίτσα με κεφαλιά «εκτέλεσε» για το 0-1.

Μετά το 1-1 ο Παναιτωλικός ανέβασε ρυθμό. Ο Λούι με δυνατό μακρινό σουτ σε κατάφερε να κερδίσει τον Πασχαλάκη. Στη συνέχεια ο Ντουάρτε έχασε τρομερή ευκαιρία στο 66ο λεπτό από πλεονεκτική θέση.

Δείτε το γκολ της ισοφάρισης και τις ευκαιρίες του Παναιτωλικού:

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παναιτωλικός – ΠΑΟΚ: Ο Ντίας σκοράρει με κεφαλιά για το 1-1 (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.