ΠΑΟΚ

Έξαλλος ο Λουτσέσκου με τη διαιτησία του Ατρόμητος – ΠΑΟΚ – Ζήτησε εξηγήσεις για το γκολ του Οζντόεφ που ακυρώθηκε

Τα έβαλε με τη διαιτησία ο Ραζβάν Λουτσέσκου με αφορμή το ακυρωθέν γκολ του Μαγκομέντ Οζντόεφ.

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε του αξιόμαχου Ατρομήτου με 0-2 στο φινάλε της αναμέτρησης, με τον Ραζβάν Λουτσέσκου να αναφέρεται στη διαιτησία κατά τη διάρκεια των δηλώσεών του.

Ο Ρουμάνος τεχνικός ζήτησε εξηγήσεις για το γκολ του Οζντόεφ στο 41ο λεπτό, το οποίο ακυρώθηκε ως οφσάιντ μετά από χρήση VAR. Όπως σημείωσε, πρόκειται για ένα «κανονικό γκολ».

Παράλληλα, ανέφερε πως οι «ασπρόμαυροι» βάσει εικόνας του ματς άξιζαν τη νίκη, τονίζοντας πως απέναντι είχαν μία «δυνατή ομάδα με ωραίο στυλ παιχνιδιού, οργανωμένη με μαχητικό πνεύμα».

«Είχαμε πολλές καθαρές ευκαιρίες απέναντι σε μία δυνατή ομάδα με ωραίο στυλ παιχνιδιού, οργανωμένη με μαχητικό πνεύμα, δεν είναι εύκολο να παίζεις με τον Ατρόμητο ειδικά αυτή την περίοδο. Δεν μπορέσαμε να σκοράρουμε σε κάποιες από τις πρώτες ευκαιρίες, οι παίκτες μου είχαν υπομονή. Το γκολ του Οζντόεφ στο πρώτο ημίχρονο είναι κανονικό, θα ήθελα να μάθω την εξήγηση για την ακύρωσή του», σημείωσε μεταξύ άλλων στις πρώτες του δηλώσεις στην κάμερα της NOVA.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Έξαλλος ο Λουτσέσκου με τη διαιτησία του Ατρόμητος – ΠΑΟΚ – Ζήτησε εξηγήσεις για το γκολ του Οζντόεφ που ακυρώθηκε», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.