ΠΑΟΚ

Λίνκολν – ΠΑΟΚ: Ο Μιτρίτσα σκοράρει με…στυλ για το 0-2 (vid)

Ο Μιτρίτσα με γυριστό σουτ σκόραρε το πρώτο του τέρμα με τη φανέλα του ΠΑΟΚ.

Ο ΠΑΟΚ διπλασίασε τα τέρματά του κόντρα στη Λίνκολν, με τον Μιτρίτσα να σημειώνει το πρώτο του γκολ με τους Θεσσαλονικείς.

Το πρώτο του γκολ με τη φανέλα του ΠΑΟΚ πέτυχε ο Αλεξάντρου Μιτρίτσα. Το νέο μεταγραφικό απόκτημα του Δικεφάλου διπλασίασε τα τέρματα για τον Δικέφαλο κόντρα στη Λίνκολν.

Ειδικότερα, οι «ασπρόμαυροι» κέρδισαν κόρνερ, με τον Μουργκ να αναλαμβάνει την εκτέλεση. Ο Μιχαηλίδης πήρε τη πρώτη κεφαλιά, στέλνοντας τη μπάλα στο δοκάρι.

Στην επαναφορά ο Ρουμάνος εξτρέμ σκόραρε με γυριστό σουτ, για να κάνει το 0-2 για την ομάδα του, στην πρώτη του συμμετοχή ως βασικός.

Θυμίζουμε πως ο Τσούμπα Άκπομ έχασε μοναδική χαμένη ευκαιρία στο 15ο λεπτό για να ανοίξει το σκορ. Στις καθυστερήσεις του πρώτο ημιχρόνου όμως δεν αστόχησε. Ειδικότερα, ο Τέιλορ «χόρεψε» την άμυνα και ο Άκπομ «εκτέλεσε» για το 0-1.

Να σημειωθεί πως στο πρώτο μέρος το γκολ της Λίνκολν ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν, με τον Πασχαλάκη να αρνείται το γκολ στον Κίκε.

Δείτε το γκολ του Μιτρίτσα:

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη PAOK FC (@paok_fc)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Λίνκολν – ΠΑΟΚ: Ο Μιτρίτσα σκοράρει με…στυλ για το 0-2 (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.