ΠΑΟΚ

ΟΦΗ – ΠΑΟΚ 1-3: Έτσι ήρθε η εντυπωσιακή εκτός έδρας νίκη του Δικεφάλου (vid)

Δείτε τις καλύτερες στιγμές και τα γκολ της αναμέτρησης του ΟΦΗ με τον ΠΑΟΚ.

Ο ΠΑΟΚ πήρε το «τρίποντο» στην έδρα του ΟΦΗ με 1-3 και πάει στη διακοπή του πρωταθλήματος με ανεβασμένη ψυχολογία.

Οι Θεσσαλονικείς ήταν αποφασισμένοι για τη νίκη, κάτι που έδειξαν με τη σέντρα του αγώνα. Ο Σφιντέρσκι έχασε μοναδική ευκαιρία στο πρώτο λεπτό, με την κεφαλιά του να περνά λίγο άουτ από το κάθετο δοκάρι. Δύο λεπτά αργότερα ο ίδιος είχε νέα καλή στιγμή, όμως το σουτ που επιχείρησε μετά από συνεργασία με τον Σβαμπ κατέληξε άουτ.

Τρίτη και… φαρμακερή για τον Πολωνό επιθετικό. Ο Σφιντέρσκι στόχευσε αυτή τη φορά σωστά και άνοιξε το σκορ. Έπειτα από σέντρα του Ζίβκοβιτς, ο φορ της ομάδας της Θεσσαλονίκης έκανε το 0-1 με κεφαλιά. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν και έχασαν καλή ευκαιρία με τον Ντουρμισάι.

Στο δεύτερο μέρος σημειώθηκαν άλλα τρία τέρματα. Ο Κούρτιτς με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ έδωσε «αέρα» δύο τερμάτων στην ομάδα του, στο 56ο λεπτό.

Ο ΟΦΗ έμοιαζε «παγωμένος», με τον κόσμο στις κερκίδες να προσπαθεί να «τονώσει» τους ποδοσφαιριστές του Νίκου Νιόπλια. Όμως, ο Ντόουγκλας Αουγκούστο ήρθε για να σημειώσει και τρίτο γκολ κόντρα στον ΟΦΗ, με «άπιαστο» σουτ.

Τελικά, ο Ναμπί που επέστρεψε από πολύμηνη αποχή από τα γήπεδα λόγω τραυματισμού, κατάφερε να μειώσει σε 1-3, με εκπληκτικό τελείωμα, με την μπάλα να πάει αρχικά στο δοκάρι και μετά στα δίχτυα.

Δείτε τις καλύτερες στιγμές της αναμέτρησης:

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΟΦΗ – ΠΑΟΚ 1-3: Έτσι ήρθε η εντυπωσιακή εκτός έδρας νίκη του Δικεφάλου (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.