ΠΑΟΚ

Τα λόγια του Λουτσέσκου στο ημίχρονο, που έφεραν την ανατροπή του ΠΑΟΚ στο ματς κόντρα στην Ελσίνκι

Οι «ντόπες» του Ραζβάν Λουτσέσκου στο ημίχρονο του αγώνα κόντρα στην Ελσίνκι και η ανατροπή του ΠΑΟΚ.

Ο ΠΑΟΚ «εμφανίστηκε» στο δεύτερο ημίχρονο και διέλυσε την Ελσίνκι με 2-3, με τον Ραζβάν Λουτσέσκου να αποκαλύπτει όλα όσα είπε στους παίκτες του κατά τη διάρκεια της ανάπαυλας.

Οι «ασπρόμαυροι» δεν μπήκαν καθόλου καλά στον αγωνιστικό χώρο, δίνοντας έτσι την ευκαιρία στους γηπεδούχους να προηγηθούν στο σκορ.

Στο δεύτερο μέρος έδειξαν ένα εντελώς διαφορετικό πρόσωπο, έπαιξαν εκπληκτικό ποδόσφαιρο και έφτασαν στη νίκη με ανατροπή.

Ο Ρουμάνος τεχνικός, μιλώντας στην κάμερα της Cosmote TV μετά το τελευταίο σφύριγμα της λήξης, αποκάλυψε όλα όσα είπε στους παίκτες του στα αποδυτήρια.

«Κάναμε καλό παιχνίδι μέχρι το γκολ που δεχτήκαμε. Μετά πέσαμε ψυχολογικά. Αυτό είπα στους παίκτες στα αποδυτήρια στο ημίχρονο. Δεν γίνεται από ένα γκολ να τα παρατάμε και να χάνουμε την συγκέντρωσή μας, πρέπει να δείξουμε αποφασιστικότητα. Το πιο σημαντικό είναι να έχουμε ένταση και η αποφασιστικότητα κάτι που είχαμε στα υπόλοιπα 50 λεπτά», είπε χαρακτηριστικά.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Τα λόγια του Λουτσέσκου στο ημίχρονο, που έφεραν την ανατροπή του ΠΑΟΚ στο ματς κόντρα στην Ελσίνκι», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.