Premier League: Διασυρμός με Ρονάλντο η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Η βαθμολογία

Μία ντροπιαστική ήττα δέχτηκε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ την ώρα που με νίκες συνέχισαν στη δεύτερη αγωνιστική της Premier League οι Μάντσεστερ Σίτι και Άρσεναλ.

Εφιαλτικό ξεκίνημα κάνει η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στη φετινή Premier League με την ομάδα του Έρικ Τεν Χάαγκ να χάνει ξανά μετά τη Μπράιτον αυτή τη φορά με το ντροπιαστικό 4-0 από τη Μπρέντφορντ!

Μάλιστα για πρώτη φορά στην ιστορία της οι «Κόκκινοι Διάβολοι» βρέθηκαν να χάνουν με 4-0 σε εκτός έδρας ματς στο ημίχρονο.

Η Γιουνάιτεντ παρατάχθηκε με τον Κριστιάνο Ρονάλντο βασικό ωστόσο πρωταγωνιστές έμελλε να γίνουν ο Νταβίντ Ντε Χέα και τα αστεία λάθη της άμυνας της ομάδας.

Το σκορ άνοιξε στο 10′ μετά από τραγικό λάθος του τερματοφύλακα της Γιουνάιτεντ ο οποίος δε μπόρεσε να συγκρατήσει το αδύναμο σουτ του Ντασίλβα. Ακολούθησε άλλο ένα τραγικό λάθος του Ντε Χέα και της άμυνας με τον τερματοφύλακα να πασάρει μέσα στη περιοχή στον Έρικσεν ο οποίος υπό πίεση έχασε τη μπάλα και ο Γιένσεν έκανε έυκολα το 2-0 στο 18΄.

Τα παιδικά λάθη στην άμυνα συνεχίστηκαν. Στο 30′ ο Μπεν Μι σκόραρε μετά από κόρνερ για να γράψει το τελικό 4-0 για τη Μπρέντφορντ πέντε λεπτά αργότερα ο Εμπουεμό με εξαιρετική αντεπίθεση.

Premier League: Εύκολα οι Μάντσεστερ Σίτι και Άρσεναλ – Η βαθμολογία

Χωρίς στραβοπάτημα εξελίχτηκε η δεύτερη αγωνιστική της Premier League για τις Μάντσεστερ Σίτι και Άρσεναλ οι οποίες έριξαν «τεσσάρες» στις αντιπάλους τους.

Παρότι ο Έρλινγκ Χάαλαντ δεν σκόραρε για τους «Πολίτες», η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα έφτασε σε μια εύκολη νίκη κόντρα στη Μπόρνμουρθ με 4-0.

Το σκορ άνοιξε στο 19΄ο Γκουντογκάν ενώ στη συνέχεια ο Κέβιν Ντε Μπρόινε με εξαιρετικό πλασέ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Το ημίχρονο έκλεισε με το σκορ στο 3-0 χάρις σε γκολ και του Φόντεν. Το τελικό 4-0 διαμορφώθηκε με αυτογκόλ του Λέρμα στο 79′.

Στο Λονδίνο από την άλλη η Άρσεναλ με πρωταγωνιστή τον Γκάμπριελ Ζεσούς, ο οποίος από τι φαίνεται ήρθε για να λύσει το πρόβλημα της ομάδας στην επίθεση, πήρε κεφάλι στο σκορ έναντι της Λέστερ με δύο γκολ του Βραζιλιάνου σε 12 λεπτά (23′, 35′).

Οι Λονδρέζοι μπορεί να άφησαν τη Λέστερ να σκοράρει δις ωστόσο για κάθε γκολ της Λέστερ είχαν απάντηση φτάνοντας το σκορ στο τελικό 4-2. Τα άλλα δύο γκολ της Άρσεναλ πέτυχαν οι Μαρτινέλι και Τζάκα ενώ η Λέστερ σκόραρε με Μάντισον και αυτογκόλ του Σαλιμπά.

Ήττα για Έβερτον – Ανατροπή η Σαουθάμπτον – Κράτησε όρθια τη Γουλβς ο Σα

Στα άλλα ματς της ημέρας η Άστον Βίλα νίκησε στην έδρα της την Έβερτον με 2-1. Λίγο αργότερα Μπράιτον και Νιουκάστλ ήρθαν ισόπαλες με 0-0.

Η Γουλβς, με πρωταγωνιστή τον Ζοζέ Σα ο οποίος έπιασε πέναλτι του Μίτροβιτς στο 81′ πήρε το βαθμό της ισοπαλίας από τη Φούλαμ.

Τέλος, η Σαουθάμπτον έκανε την ανατροπή μέσα στην έδρα της κόντρα στην Λίντς και γύρισε το 0-2 σε 2-2 σκοράροντας στο 72′ και 81′.