Άρης – Παναθηναϊκός: Το πέναλτι που κέρδισε ο Γκάμα και φωνάζουν οι πράσινοι (vid)

Δείτε τη φάση

Καλό ματς στο «Κλεάνθης Βικελίδης», με τον διαιτητή Βρέσκα να συγκεντρώνει τα βλέματα όλων.

Άρης και Παναθηναϊκός συγκρούονται στη Θεσσαλονίκη, με τον ρέφερι από την Πιερία να προκαλεί φωνές διαμαρτυρίας από τους φιλοξενούμενους.

Στο 39ο λεπτό της αναμέτρησης, Ανουάρ και Αλεξανδρόπουλος μάρκαραν τον Μπρούνο Γκάμα, με τον Πορτογάλο μεσοεπιθετικό να πέφτει μέσα στην περιοχή.

Ο διαιτητής Βρέσκας έδειξε απευθείας το σημείο του πέναλτι, αλλά πήγε και στο VAR για να δει τη φάση.

Διατήρησε την απόφασή του, ξεσηκώνοντας θύελλα διαμαρτυριών από τους ανθρώπους του Παναθηναϊκού.

Ωστόσο, ο νεαρός Ξενόπουλος «έπιασε» το πέναλτι του Γιάννη Φετφατζίδη, κρατώντας το 0-0 στο πρώτο ημίχρονο.

Άρης – Παναθηναϊκός LIVE

Δώνης: «Δεν έχει όρια η ξεφτίλα σας»

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Άρης – Παναθηναϊκός: Το πέναλτι που κέρδισε ο Γκάμα και φωνάζουν οι πράσινοι (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.