Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ: Ο Ζίβκοβιτς «χόρεψε» την άμυνα και ο Άκπομ «εκτέλεσε» για το 0-1 (vid)

Ο ΠΑΟΚ πήρε το προβάδισμα στην Αθήνα κόντρα στον Παναθηναϊκό, με τον Άκπομ να σκοράρει.

Ο ΠΑΟΚ πήρε το προβάδισμα νωρίς στη Λεωφόρο κόντρα στον Παναθηναϊκό, με τον Τσούμπα Άκπομ να σημειώνει το πρώτο τέρμα του ντέρμπι.

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε το ντέρμπι ο ΠΑΟΚ. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης πήρε από το πρώτο δεκάλεπτο το προβάδισμα στο ντέρμπι με το «τριφύλλι».

Ειδικότερα, στο 13ο λεπτό της συνάντησης ο Βιεϊρίνια έκλεψε την μπάλα στον χώρο του κέντρου και πάσαρε στον Αντρίγια Ζίβκοβιτς.

Ο Σέρβος εξτρέμ του Δικεφάλου ταλαιπώρησε την άμυνα των γηπεδούχων και πήρε την ατομική προσπάθεια. Έπειτα, μοίρασε εξαιρετική τελική πάσα στον Άκπομ και ο τελευταίος «εκτέλεσε» ιδανικά για το 0-1 της ομάδας του Ραζβάν Λουτσέσκου.

Παρακολουθείστε το LIVE της αναμέτρησης.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ: Ο Ζίβκοβιτς «χόρεψε» την άμυνα και ο Άκπομ «εκτέλεσε» για το 0-1 (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.