ΠΑΟΚ – Απόλλων Σμύρνης: Ο Σβαμπ άνοιξε το σκορ με πέναλτι, ο Παμλίδης ισοφάρισε

Ο ΠΑΟΚ παίρνει από νωρίς το προβάδισμα στην αναμέτρηση, άμεση «απάντηση» από τον Απόλλων Σμύρνης.

Ο ΠΑΟΚ πήρε το προβάδισμα στο 3ο μόλις λεπτό της συνάντησης κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης με πέναλτι του Στέφαν Σβαμπ.

Ο ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ με το «καλησπέρα» στην Τούμπα, απέναντι στον Απόλλων Σμύρνης. Στην πρώτη επίθεση του Δικεφάλου, ο Αουγκούστο έσκαψε υπέροχα την μπάλα στον Μπίσεσβαρ. Ο τελευταίος πάσαρε στον Τέιλορ, με τον Βραζιλιάνο μπακ να ανατρέπεται και να κερδίζει το πέναλτι.

Ο Στεφαν Σβαμπ ανέλαβε την εκτέλεση και έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους. Μάλιστα, αυτό ήταν το πιο γρήγορο φετινό γκολ της ομάδας του Ραζβάν Λουτσέσκου στη φετινή Super League.

Στη συνέχεια όμως ο Παμλίδης εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια του Τέιλορ και την αργή έξοδο του Πασχαλάκη και έκανε το 1-1 στο 14ο λεπτό με κεφαλιά.

Δείτε το LIVE της αναμέτρησης.

Δείτε τα γκολ ΕΔΩ και ΕΔΩ

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΠΑΟΚ – Απόλλων Σμύρνης: Ο Σβαμπ άνοιξε το σκορ με πέναλτι, ο Παμλίδης ισοφάρισε», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.