Βαθμολογία Super League: Τέταρτος ο ΠΑΟΚ – Δέκα βαθμούς διαφορά από τον Παναθηναϊκό ο Ολυμπιακός

Δείτε πώς διαμορφώθηκε η βαθμολογία της Super League μετά το Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ

Βαθμολογία Super League: Ο ΠΑΟΚ ήταν ο μεγάλος νικητής του εκτός έδρας ντέρμπι με τον Ολυμπιακό για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου επικράτησε 2-1 στο Φάληρο και καβάλησε τον αντίπαλό του στην 4η θέση.

Πλέον, ο ΠΑΟΚ βρίσκεται στο -9 από την κορυφή της Super League, ενώ ο Ολυμπιακός στο -10.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης προηγήθηκε στο 8ο λεπτό με αυτογκόλ του Παπασταθόπουλου, έπειτα από κόρνερ του Τσαούση.

Ο Χάμες Ροντρίγκες ισοφάρισε με σπουδαία κεφαλιά, ύστερα από σέντρα του Ρέαμπτσιουκ στο 37′.

Τελικά, ο ΠΑΟΚ έφυγε με τη μεγάλη νίκη από το Φάληρο χάρη στο φοβερό σουτ του Νάρεϊ (56′).

Υπενθυμίζεται ότι ο Παναθηναϊκός συνεχίζει την ξέφρενη κούρσα του στο πρωτάθλημα μετά και τη νίκη του στη Λαμία με 2-0.

Πάντως, η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς παρέμεινε στο +6 από την ΑΕΚ, η οποία αγχώθηκε πολύ, αλλά επικράτησε εντός έδρας του Ατρομήτου με 1-0 χάρη στο πέναλτι του Νορντίν Άμραμπατ στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η «Ένωση» είχε πολλές ευκαιρίες, όμως έπεσε πάνω στον Ανδρέα Γιαννιώτη, ο οποίος κράτησε την ομάδα του όρθια έως το φινάλε κι εκεί νικήθηκε από τα έντεκα βήματα.

Ο Βόλος, από την πλευρά του, συνεχίζει τις υψηλές πτήσεις, καθώς το Σάββατο λύγισε στο Πανθεσσαλικό τον Λεβαδειακό με 2-1.

Κατά συνέπεια, η ομάδα της Μαγνησίας βρίσκεται στην 3η θέση, έναν βαθμό πίσω από την ΑΕΚ.