ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

Προμηθέας – Όλντεμπουργκ 81-70: Πρώτη νίκη με Μπαμπ, Μαυροκεφαλίδη

Ο Προμηθέας άφησε πίσω του την ήττα από τη Μπρέσια και επικράτησε της Όντενμπουργκ με 81-70  κάνοντας το 1-1 στη φάση του Top-16. ην πρώτη του νίκη στη φάση των 16 του Eurocup πανηγύρισε ο Προμηθέας Πάτρας, καθώς επικράτησε με 81-70 της Όλντεμπουργκ. Σε ένα κλειστό παιχνίδι η ομάδα του Μάκη Γιατρά είχε σε πολύ καλή κατάσταση τους...

Ο Προμηθέας άφησε πίσω του την ήττα από τη Μπρέσια και επικράτησε της Όντενμπουργκ με 81-70  κάνοντας το 1-1 στη φάση του Top-16.

ην πρώτη του νίκη στη φάση των 16 του Eurocup πανηγύρισε ο Προμηθέας Πάτρας, καθώς επικράτησε με 81-70 της Όλντεμπουργκ.

Σε ένα κλειστό παιχνίδι η ομάδα του Μάκη Γιατρά είχε σε πολύ καλή κατάσταση τους Μπαμπ και Μαυροκεφαλίδη, ενώ πήρε σκορ από πολλούς παίκτες και χάρη στο σπουδαίο τρίτο δεκάλεπτο εξασφάλισε μία νίκη… χρυσάφι.

Oι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα βρέθηκαν στο 14-10 (7’), με τους Μάντζαρη και Αγραβάνη να διαμορφώνουν το 24-20 της πρώτης περιόδου.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Νίζνι- Περιστέρι 82-76: Παράταση στην αγωνία

Ο Λουκάς Μαυροκεφαλίδης στη συνέχεια ανέλαβε δράση, με τη γερμανική ομάδα ωστόσο να μην τα παρατά, μένοντας κοντά στο σκορ (38-33). Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με την ομάδα της Πάτρας να είναι μπροστά στο σκορ με 42-38.

Οι Πατρινοί διατηρούσαν με άνεση τα ηνία του αγώνα (54-46, 26’), ενώ η διαφορά έφτασε στους 15 πόντους στο τέλος του δεκαλέπτου (68-53).

Στο τέταρτο δεκάλεπτο το σκηνικό δεν άλλαξε ιδιαίτερα, ο Προμηθέας είχε τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα και  εξασφάλισε την πρώτη του νίκη στο Top-16 με σκορ 81-70.

Τα δεκάλεπτα: 24-20, 42-38, 68-53, 81-70

Προμηθέας (Γιατράς): Χολ 10 (2), Μπαμπ 16 (3), Λίποβι 3, Καφέζας, Αγραβάνης 12 (7 ριμπ.), Μαυροκεφαλίδης 19, Κασελάκης 2, Μάντζαρης 5 (1), Κατσίβελης 2, Έλις 12, Μαντζούκας, Μπαζίνας

Όλντενμπουργκ (Ντιτζέντσιτς): Μουρ, Χομπς 5 (1), Σιρς 6, Τάντα 5 (1), ΜακΚλάιν 2, Κέσεν 1, Αμέιζ 16 (4), Πόλντινγκ 5 (1), Μαχάλμπασιτς 18 (1), Σβέτελμ 8 (2), Λάρσον

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Προμηθέας – Όλντεμπουργκ 81-70: Πρώτη νίκη με Μπαμπ, Μαυροκεφαλίδη», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.