ΠΑΡΑΟΛΥΜΠΙΑΚΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ

Παραολυμπιακοί Αγώνες: Χάλκινο το μικτό ομαδικό στο μπότσια, δέκατο μετάλλιο για την Ελλάδα!

Το δέκατο μετάλλιο στους Παραολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο πανηγύρισε η Ελλάδα, με το μικτό ομαδικό στο μπότσια να γίνεται χάλκινο!

Παραολυμπιακοί Αγώνες: Το δέκατο μετάλλιο στους Παραολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο, έφερε στην Ελλάδα το μικτό ομαδικό στο μπότσια, κατακτώντας την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο στον μικρό τελικό κόντρα στο Χονγκ Κονγκ.

Οι Πολυχρονίδης, Ντέντα, Πυργιώτη κατέκτησαν το χάλκινο, ανεβάζοντας τη συγκομιδή της Ελλάδος στα 10 μετάλλια!

Στον ημιτελικό οι Πολυχρονίδης, Ντέντα, Πυργιώτη ηττήθηκαν 5-1 από την Ιαπωνία και στον μικρό τελικό πραγματοποίησαν εξαιρετική εμφάνιση απέναντι στο Χονγκ Κονγκ. Νίκησαν εύκολα 7-0 και πανηγύρισαν την 3η θέση. Σημειώνεται ότι ο Πολυχρονίδης κατέκτησε το 6ο του μετάλλιο σε Παραολυμπιακούς Αγώνες.

Παραολυμπιακοί Αγώνες: Χάλκινη η Σταματοπούλου στα 50μ. ύπτιο! (vid)

Παραολυμπιακοί Αγώνες: Χρυσό μετάλλιο και παγκόσμιο ρεκόρ για τον Γκαβέλα

AstraZeneca: Η συμφωνία με την Ευρωπαϊκή Ένωση και ο όρος για τις τιμές των εμβολίων

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παραολυμπιακοί Αγώνες: Χάλκινο το μικτό ομαδικό στο μπότσια, δέκατο μετάλλιο για την Ελλάδα!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.