ΠΟΛΟ

Πόλο Α1 Γυναικών: Ο Νηρέας Χαλανδρίου υπέταξε τη Λάρισα

Ο Νηρέας Χαλανδρίου έφθασε στην 3η νίκη του στο πρωτάθλημα πόλο της Α1 γυναικών

Ο Νηρέας Χαλανδρίου νίκησε τη Λάρισα με 11-9, στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία της 5ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα πόλο της Α1 γυναικών.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο Νηρέας μπήκε πιο δυνατά και κατάφερε να αποκτήσει ένα προβάδισμα 3 τερμάτων (5-2).

Οι φιλοξενούμενες μείωσαν το σκορ στην τρίτη περίοδο (8-7). Στο τελευταίο οκτάλεπτο του αγώνα, ο Νηρέας κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμα, φτάνοντας στη νίκη με 11-9.

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ 11-9

Τα οκτάλεπτα: 3-1 , 2-1 , 3-5 , 3-2

Νηρέας Χαλανδρίου (Ευτυχία Καραγιάννη): Στρατάκου, Κουτέλη, Παπαναστασίου, Σαφέτη 2, Δούλη 2, Φραγκιά, Ξανθοπούλου 1, Μπόβαλη, Αγγελίδη, Μαντουδιώτη, Τορνάρου, Κάσσαρη, Τριχά 3, Μαυρωτά 3, Λάζαρη

ΝΟ Λάρισας (Σπύρος Τσιάρας): Καζάνα, Κυροδήμου, Τουλουμτζίδου 1, Χασιώτη, Μπαλάτσα Ν., Μπαλάτσα Μ. 2, Τοκίνι 1, Κους 5, Τσιγαρίδα, Πατούνα, Μιγδάνη, Λαμπρονίκου, Σαμαρά

Το αυριανό πρόγραμμα: Εθνικό Ηρακλείου 15:30 Ρέθυμνο-Εθνικός, Εθνικό Πειραιά 16.00 Ολυμπιακός-Βουλιαγμένη, «Αντ. Δημητρόπουλος» Γλυφάδα-ΝΕΠ