ΤΕΝΙΣ

Μαρία Σάκκαρη: Αποχαιρέτησε πρόωρα το Σινσινάτι με ήττα στην πρεμιέρα από την Κέρμπερ

Την ήττα με 2-0 σετ από την Αντζελίκ Κέρμπερ μέσα σε μόλις 69 λεπτά γνώρισε η Μαρία Σάκκαρη που αποχαιρέτησε με αυτόν τον τρόπο πρόωρα το Σινσινάτι.

Μαρία Σάκκαρη: Έναν σκληρό αγώνα στο Σινσινάτι έδωσε σήμερα η Μαρία Σάκκαρη κόντρα στην Αντζελίκ Κέρμπερ για την πρεμιέρα του Σινσινάτι open, με την κορυφαία Ελληνίδα τενίστρια να γνωρίζει τον αποκλεισμό μέσα σε μόλις 69 λεπτά, με σκορ 2-0 σετ.

Η Σάκκαρη δεν βρέθηκε στην καλύτερη της ημέρα γνωρίζοντας την ήττα με 6-2, 6-2 σε μόλις 69 λεπτά από την Αντζελίκ Κέρμπερ (Νο.21), πρώην Νο.1 στον κόσμο, και αποχαιρέτησε πρόωρα το Σινσινάτι.

Στο πρώτο σετ είχε ποσοστό 7,7% πίσω από το δεύτερο σερβίς της (1/13) και δεν μπόρεσε ούτε μια φορά να κρατήσει το σερβίς της. Και τα δύο γκέιμ που κατέκτησε προήλθαν από μπρέικ σε βάρος της 33χρονης Γερμανίδας.

Στο δεύτερο σετ τα πράγματα ήταν καλύτερα, με την Κέρμπερ να παίρνει σημαντικό προβάδισμα με 3-1 και να φτάνει τελικά στη νίκη με το νέο μπρέικ στο 5-2.

Πλέον, η Μαρία θα ετοιμάσει τις βαλίτσες της για τη Νέα Υόρκη και το τελευταίο μεγάλο ραντεβού της σεζόν.

Η Μαρία Σάκκαρη έδωσε την πιο γλυκιά ευχή στον αγαπημένο της!

Στέφανος Τσιτσιπάς: «Θα κάνω το εμβόλιο όταν γίνει υποχρεωτικό»

Φωτιά Βίλια: Εκτός ελέγχου η πυρκαγιά – Μάχη με τις φλόγες για 2η μέρα

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μαρία Σάκκαρη: Αποχαιρέτησε πρόωρα το Σινσινάτι με ήττα στην πρεμιέρα από την Κέρμπερ», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.