ΜΟΥΝΤΟΜΠΑΣΚΕΤ 2019

Πολωνία – Τσεχία 84-94: Άνετη νίκη των Τσέχων (vid)

Πολωνία – Τσεχία: Μία σχετικά εύκολη νίκη κατάφερε να πάρει η Τσεχία κόντρα στην Πολωνία για τους αγώνες κατάταξης του Μουντομπάσκετ 2019. Οι Τσέχοι που κατάφεραν να αποκλείσουν την Ελλάδα, παρά την ήττα που δέχθηκαν, έδειξαν εξαρχής ότι θέλουν πάρα πολύ τον αγώνα. ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Σερβία – ΗΠΑ 94-89: Η… παρηγοριά για τους Σέρβους...

Πολωνία – Τσεχία: Μία σχετικά εύκολη νίκη κατάφερε να πάρει η Τσεχία κόντρα στην Πολωνία για τους αγώνες κατάταξης του Μουντομπάσκετ 2019.

Οι Τσέχοι που κατάφεραν να αποκλείσουν την Ελλάδα, παρά την ήττα που δέχθηκαν, έδειξαν εξαρχής ότι θέλουν πάρα πολύ τον αγώνα.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Σερβία – ΗΠΑ 94-89: Η… παρηγοριά για τους Σέρβους (vid)

Η Πολωνία κατάφερε να κοντράρει στην 1η περίοδο η οποία έληξε 23-23, ωστόσο στο δεύτερο δεκάλεπτο τα πράγματα άλλαξαν, με την ομάδα του Γκίνζμπουργκ, να έχει τον έλεγχο του αγώνα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η  τυπικά γηπεδούχος μπορεί να ξεκίνησε πολύ δυνατά, ωστόσο δεν κατάφερε να διατηρήσει το συγκεκριμένο τέμπο μέχρι τη λήξη της αναμέτρησης.

Εκεί οι Τσέχοι έδειξαν την εμπειρία τους, νικώντας στην τέταρτη και τελευταία περίοδο με 30-21 και πήραν το θετικό αποτέλεσμα.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Μουντομπάσκετ 2019 – Το πανόραμα της διοργάνωσης

Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Χρούμπαν, που Σταμάτησε στους 24 πόντους, ενώ Εξαιρετικός για ακόμα μία φορά ήταν ο σατοράνσκι που πέτυχε ακόμα 22 Ενώ είχε παράλληλα και 12 τελικές.

Για τους ηττημένους αυτός που κατάφερε να κάνει αισθητή τη παρουσία του ήταν ο Βατσίνσκι που σταμάτησε στους 22 πόντους.

ΠΟΛΩΝΙΑ (Τέιλορ): Μπαλτσερόφσκι, Τσελ 9 (3/5 τρίποντα), Γκρουτσέφσκι 4 (0/3 τρίποντα), Χρίτσανιουκ 9, Κόζαρεκ 3 (1), Κούλιγκ 12 (6/7 δίποντα, 0/1 τρίποντο, 7 ριμπάουντ), Πονίτκα 11 (2), Σλότερ 12 (5/11 δίποντα, 0/3 τρίποντα, 2/2 βολές, 3 ριμπάουντ, 10 ασίστ), Σοκολόφσκι 2, Βατσίνσκι 22 (4/10 δίποντα, 3/5 τρίποντα, 5/5 βολές, 4 ριμπάουντ, 4 ασίστ).

ΤΣΕΧΙΑ (Γκίνζμπουργκ): Άουντα 1, Μπάλβιν 9 (5 ριμπάουντ), Μπόχατσικ 21 (2/6 δίποντα, 5/8 τρίποντα, 2/2 βολές, 3 ριμπάουντ), Χρούμπαν 24 (6/8 δίποντα, 4/7 τρίποντα, 12 ριμπάουντ, 3 ασίστ), Κριτζ, Πάλιτζα, Πέτερκα 9 (1), Πούμπρλα 5, Σατοράνσκι 22 (6/10 δίποντα, 2/4 τρίποντα, 4/4 βολές, 4 ριμπάουντ, 12 ασίστ, 3 λάθη σε 32’02”), Σιλμπ, Σιρίνα 3 (1), Βιόραλ.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Πολωνία – Τσεχία 84-94: Άνετη νίκη των Τσέχων (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.