ΙΣΠΑΝΙΑ

Αθλέτικ Μπιλμπάο – Οσασούνα 2-2: Ευρώπη ήταν και…πάει!

Η Αθλέτικ Μπιλμπάο αν και προηγήθηκε δύο φορές κόντρα στην Οσασούνα ήρθε ισόπαλη με 2-2 και...αποχαιρέτησε τις όποιες ελπίδες για έξοδο στην Ευρώπη. Αδιάφοροι οι φιλοξενούμενοι έκαναν τη...ζημία!

Η Αθλέτικ Μπιλμπάο αν και προηγήθηκε δύο φορές κόντρα στην Οσασούνα ήρθε ισόπαλη με 2-2 και…αποχαιρέτησε τις όποιες ελπίδες για έξοδο στην Ευρώπη. Αδιάφοροι οι φιλοξενούμενοι έκαναν τη…ζημία!

Η Αθλέτικ Μπιλμπάο δεν κατάφερε να πάρει το τρίποντο που θα της έδινε ελπίδες για να προλάβει την Ευρώπη. Η…αδιάφορη Οσασούνα απέσπασε ισοπαλία με 2-2, αν και έμεινε πίσω στο σκορ δύο φορές.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο πρώτο λεπτό με τον Μορθίγιο να ανοίγει το σκορ. Ο Μπράσανατς έφερε το παιχνίδι στα ίσια με κεφαλιά, στο 12ο λεπτό. Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι πίεσαν και βρήκαν το δεύτερο γκολ με τον Σάνσετ στο 62ο λεπτό. Τελικά, η Οσασούνα έκανε τη…ζημιά στο 89ο λεπτό, με τον Μπουντιμίρ να διαμορφώνει το τελικό 2-2 με κεφαλιά.