ΤΕΡΑΣΤΙΑ νίκη με Κουλιεράκη ο ΠΑΟΚ (2-1 την Αϊντραχτ), 0-0 ο Παναθηναϊκός με την Μακάμπι! – Αήττητες οι ελληνικές ομάδες (highlights)

Live ενημέρωση στους αγώνες των ελληνικών ομάδων στα Κύπελλα Ευρώπης.

Live ενημέρωση: Και πάλι στην ευρωπαϊκή μάχη οι ελληνικές ομάδες με δύο παιχνίδια να γίνονται στις 19:45, το Μπάτσκα Τόπολα – Ολυμπιακός και ΑΕΚ – Άγιαξ για τη 2η αγωνιστική των ομίλων του Europa League. Στις 22:00, για την ίδια διοργάνωση έχουμε το Μακάμπι Χάιφα – Παναθηναϊκός, ενώ την ίδια ώρα, αλλά για το Europa Conference League, διεξάγεται το ΠΑΟΚ – Άιντραχτ Φρανκφούρτης.

Αήττητες οι ελληνικές ομάδες!

Ο ΠΑΟΚ πήρε τεράστια νίκη απέναντι στην Αϊντραχτ με λυτρωτή τον Κουλιεράκη στο φινάλε του ματς.

Ο Παναθηναϊκός έμεινε όρθιος χάρη στον Μπρινιόλι

Η άμυνα πρόδωσε τον Ολυμπιακό που δεν κέρδισε δικό του ματς στη Σερβία.

Τελείωσε η Live ενημέρωση για ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκού

Ολοκληρώθηκαν τα παιχνίδια.
Μακάμπι – Παναθηναϊκός 0-0
ΠΑΟΚ – Αϊντραχτ 2-1

ΓΚΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ στις καθυστερήσεις!
Ο Κουλιεράκης πήρε το αίμα του πίσω!

Φοβερή απόκρουση ο Κοτάρσκι σε εκτέλεση φάουλ. Αυτή τη στιγμή η ισοπαλία και για ΠΑΟΚ και για Παναθηναϊκό δεν μοιάζει κακό αποτέλεσμα.

Στην αναμέτρηση της Μακάμπι με τον Παναθηναϊκό εδώ και δέκα λεπτά ο Μπρινιόλι κρατάει τον Παναθηναϊκό όρθιο με τις  επεμβάσεις του.

68′ Γκολ για την Αϊντραχτ
Ένα λάθος κοντρόλ του Κουλιεράκη έδωσε την ευκαιρία στον Αρμούς να σκοράρει. Χοντρό λάθος… Κρίμα για τον νεαρό στόπερ.

Κινδυνεύει ο Παναθηναϊκός. Δέχεται τη μία φάση πίσω από την άλλη.

Μετά από 20 λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ δέχεται πίεση από την Αϊντραχτ. Λογικό είναι. Διότι, οι Γερμανοί παίρνουν ρίσκο πλέον. Αντέχει η ομάδα του Λουτσέσκου. Έπεσε ο ρυθμός στο παιχνίδι του Παναθηναϊκού. Το κακό είναι πως η Μακάμπι απειλεί περισσότερο…

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο των αγώνων

Θετικός και ο Παναθηναϊκός στα πρώτα 45 λεπτά. Ίσως να άξιζε ένα γκολ, είχε δοκάρι με τον Ιωαννίδη… Δεν το βρήκε,

Σχεδόν τέλειο πρώτο ημίχρονο από τον ΠΑΟΚ, ο οποίος προηγείται 1-0 της Αϊντραχτ.

Σχόλιο

Το σκορ στην Τούμπα λέει την αλήθεια για τον ΠΑΟΚ. Πολύ συγκεντρωμένη η ομάδα του Λουτσέσκου, εξαιρετική παρουσία και εμφάνιση μέχρι στιγμής συνολικά. Άξιζε το γκολ, ακόμα και του Σαμάτα ατυχία που δεν μέτρησε ήταν. Ο Παναθηναϊκός ελέγχει το ματς, χωρίς να σημαίνει ότι δεν απειλείται από την Μακαμπι. Ωστόσο, δείχνει ότι είναι πιο κοντά στο γκολ από την αντίπαλό του.

28′ ΓΚΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ!
Έξυπνη εκτέλση φάουλ από τον Ζίβκοβιτς και 1-0 για την ομάδα του Λουτσέσκου.

Το γκολ του Ζίβκοβιτς

Πολύ κοντά στο να ανοίξουν το σκορ στο πρώτο 15λεπτο των αγώνων βρέθηκαν ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκός. Το γκολ του Σαμάτα ακυρώθηκε για… χιλιοστά, ενώ και ο Παναθηναϊκός είχε δοκάρι στο Ισραήλ!