Παναθηναϊκός – Απόλλων Σμύρνης: Μαγική γκολάρα από Αλεξανδρόπουλο για το 4-0 (vid)

Τρομερή γκολάρα πέτυχε ο Σωτήρης Αλεξανδρόπουλος και ο Παναθηναϊκός έκανε το 4-0 κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης.

Παναθηναϊκός – Απόλλων Σμύρνης: Με τον καλύτερο τρόπο ξεκινάει το νέο πρωτάθλημα της Super League για τον Παναθηναϊκό, ο οποίος νίκησε στην πρεμιέρα με 4-0.

Ο Μαουρίσιο άνοιξε το σκορ, ενώ ο Καρλίτος έκανε το 2-0 στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι «πράσινοι» συνέχισαν με… σπασμένα τα φρένα, με τον Καρλίτος στο 73ο λεπτό να βρίσκει και πάλι δίχτυα, «κλειδώνοντας» ουσιαστικά την υπόθεση νίκη.

Ωστόσο, ο νεαρός Σωτήρης Αλεξανδρόπουλος που πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στη θέση του Μαουρίσιο στο ημίχρονο, έβαλε το κερασάκι στην… τούρτα με τρομερή γκολάρα.

Ο 19χρονος έκανε εξαπέλυσε μία «βολίδα» αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή με τη μπάλα να καταλήγει στο παραθυράκι του Βέρχουλστ.

Απολαύστε παρακάτω…

Δείτε το 3-0 από τον Καρλίτος…

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Παναθηναϊκός – Απόλλων Σμύρνης: «Μαγικό» ο Βιτάλ, γκολ ο Καρλίτος (vid)

Παναθηναϊκός – Απόλλων Σμύρνης: «Εντολοδόχοι και τσάτσοι…» (pic)

Ραπτόπουλος: Σύγκριση των αλλαγών στο ρόστερ του ΠΑΟΚ

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παναθηναϊκός – Απόλλων Σμύρνης: Μαγική γκολάρα από Αλεξανδρόπουλο για το 4-0 (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.