SUPER LEAGUE 2

Super League 2 – 1ος όμιλος: Γκέλα για Ξάνθη – Αποτελέσματα – Βαθμολογία

Όλα τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Super League 2.

Super League 2: «Στάση» Κατερίνη για Ξάνθη στην πρεμιέρα, ματσάρα χωρίς νικητή στη Λάρισα, «σούπα» στο Καυτανζόγλειο, νίκησαν οι γηπεδούχοι σε Καρδίτσα και Βέροια. Δεν κατέβηκε η Καβάλα.

Χωρίς νίκη φιλοξενούμενου, η πρεμιέρα του 1ου ομίλου στη Super League 2. Τέσσερις ισοπαλίες και τρεις νίκες γηπεδούχων για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η έκπληξη στην Κατερίνη, με την Ξάνθη που αν και προηγήθηκε με πέναλτι του Διαμαντόπουλου στο πρώτο ημίχρονο, δεν κατάφερε να φύγει με το τρίποντο από την Πιερία. Ο γηπεδούχος Πιερικός με τον Μηλιώτη που μπήκε ως αλλαγή, ισοφάρισε 1-1 στο 80′, σκορ που έμεινε μέχρι τέλους.

Στη Λάρισα η ματσάρα της αγωνιστικής. Απόλλων Λάρισας -Τρίκαλα 3-3. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 2-0 και 3-1, αλλά τελικά η χρυσή «αλλαγή» των Τρικαλινών, Ελευθεριάδης με δύο γκολ στο 80′ και στο 85′ διαμορφωσε το τελικό 3-3!

Η «σούπα» της αγωνιστικής στο Καυτανζόγλειο. Ηρακλής και Νίκη Βόλου έμειναν στο 0-0 σε ένα παιχνίδι που ξεχάστηκε πριν τελειώσει.

Νίκησαν οι γηπεδούχοι και τα φαβορί στις αναμετρήσεις, Βέροια – Αλμωπός (1-0) και Αναγέννηση Καρδίτσας – Θεσπρωτός (1-0). Στην Ημαθία πλασματικό το σκορ με τους γηπεδούχους να προηγούνται στο 10′ με τον Πασά και να έχουν και δύο δοκάρια, ένα σε κάθε ημίχρονο. Το πιο γρήγορο γκολ της αγωνιστικής και πιθανότατα και του πρωταθλήματος στη Καρδίτσα. Ο Γκίνη πριν συμπληρωθεί το 1ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα υπέρ των «κιτρινόμαυρων».

Το Απόλλων Πόντου – Καβάλα δεν άρχισε ποτέ. Οι φιλοξενούμενοι όπως αναμενόταν αφού δεν έχουν ρόστερ, δεν κατέβηκαν στον αγωνιστικό χώρο και για την τύχη της αναμέτρησης θα αποφασίσουν τα αρμόδια αθλητικά όργανα.

Βαθμολογία Super League 2

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Super League 2 – 1ος όμιλος: Γκέλα για Ξάνθη – Αποτελέσματα – Βαθμολογία», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Νίκος Μαρκάτος

Η καθημερινή του «επίσκεψη» για μια τριετία στο κτίριο της Λ. Αθηνών, όπου στεγάζεται το ΦΩΣ, του κόλλησαν το... μικρόβιο της Δημοσιογραφίας. Δεν υπήρχαν και οι μάσκες τότε! Αφού το σπούδασε το αντικείμενο, άνοιξε πρώτη η πόρτα της ΩΡΑΣ των ΣΠΟΡ. Στη 12ετή διαδρομή του, έκανε στάσεις στην ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΗ ΩΡΑ και στην SportDay. Mέχρι τον Ιούνιο του 2017. Mετά Sportime. Από την πρώτη μέρα της επιστροφής του στα Περίπτερα! Γουστάρει ότι οι περισσότεροι λατρεύουν να... μισούν. Τη διαιτησία!