«Τρένο» στα πλέι άουτ ο εκπληκτικός Βόλος – Έμπλεξε για τα καλά ο Παναιτωλικός

Την τρίτη του νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια στα πλέι άουτ πανηγύρισε ο Βόλος, που επικράτησε με 1-0 του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο

Στην πρεμιέρα πήρε τρίποντο σωτηρίας στην Αρκαδία. Εν συνεχεία «καθάρισε» σε ένα ημίχρονο την Κηφισιά. Αυτή τη φορά ο Βόλος έριξε στο… καναβάτσο τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο!

Στην αναμέτρηση για την 3η αγωνιστική των πλέι άουτ της Super League η ομάδα της Μαγνησίας έφυγε με τη νίκη χάρη στη γκολάρα του Ασεχνούν.

Με αυτόν τον τρόπο, αύξησε τη διαφορά του από την επικίνδυνη ζώνη στους 4 βαθμούς, τη στιγμή που τα «καναρίνια» βρίσκονται πλέον εντός αυτής, μετά τη νίκη της Κηφισιάς στην Τρίπολη.

Το ματς

Δίχως κάποια αξιοσημείωτη φάση κύλησε το πρώτο ημίωρο της αναμέτρησης με τις δύο ομάδες να είναι ιδιαίτερα προσεκτικές.

Στο 30’ και στην πρώτη του καλή στιγμή στο ματς, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ, με τον Ασεχνούν να επιχειρεί ένα εκπληκτικό σουτέξω από την περιοχή, με τη μπάλα να καρφώνεται στο παραθυράκι του Τσάβες!

Μάλιστα, δέκα λεπτά αργότερα  η ομάδα του Χρήστου Κόντη έφτασε μια ανάσα από το να διπλασιάσει τα τέρματα της, όμως η κεφαλιά του Γκαρσία, έπειτα από εξαιρετική σέντρα του Άλχο πέρασε μόλις άουτ.

Ο Παναιτωλικός από την πλευρά του είχε τη μεγαλύτερη στιγμή με το δοκάρι του Πέρες στο 43′.

Στο δεύτερο μέρος, το περισσότερο ενδιαφέρον επικεντρώθηκε στο τελευταίο κομμάτι, καθώς στο 88′ ο Λομονάκο βρέθηκε απέναντι από τον πορτιέρε του Βόλου, αλλά το τελείωμα του ήταν απογοητευτικό.

Δύο λεπτά αργότερα ο Άλχο αντίκρισε την κόκκινη κάρτα και άφησε τους φιλοξενούμενους με δέκα παίκτες, ενώ στο 90+5’ ο Παναιτωλικός άγγιξε την ισοφάριση, όμως ο Κόβατς είχε την απάντηση στο πλασέ του Λομονάκο.

Στο 90+6’ οι αριθμητικές ισορροπίες αποκαταστάθηκαν, καθώς ο Μλάντεν αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Παναιτωλικός – Βόλος 0-1

Σκόρερ: 29′ Ασεχνούν

Παναιτωλικός (Γ. Πετράκης): Τσάβες, Οικονόμου, Μλάντεν, Στάγιτς (46’ Χατζηθεοδωρίδης), Μαυρίας (85’ Μπρ. Ντουάρτε), Τορεχόν, Πέρες, Φρ. Ντουάρτε, Χουάνπι (78’ Λιάβας), Καρέλης (54’ Λομόνακο), Ντίας (78’ Μπουζούκης)

Βόλος (Χρ. Κόντης): Κόβατς, Άλχο, Καλογερόπουλος, Σιέλης, Λούνα, Μπαριέντος (63’ Τρουιγέ), Γκλάβτσιτς, Κόμπα (85’ Μπερτόλιο), Μύγας, Ασεχνούν (85’ Ποπέσκου), Γκαρσία (76’ Μωραΐτης)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο ««Τρένο» στα πλέι άουτ ο εκπληκτικός Βόλος – Έμπλεξε για τα καλά ο Παναιτωλικός», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.